ادعای تقلب در انتخابات؛ خروج حامیان ترامپ از فیس بوک وتوییتر وکوچ آنها به پارلر

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
twitter supporter after elections
twitter supporter after elections   -   کپی رایت  AP Photo

روزنامه نیویورک تایمز می گوید در روزهای اخیر صدها هزارنفر از حامیان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از شبکه های اجتماعی چون توییتر و فیس بوک خارج شده و به عضویت شبکه های جدید چون می وی، پارلر و رامبل درآمده اند.

یکی از دلایل عمده آن هشدارهای توییتر و فیس بوک مبنی بر بی اساس بودن سخنان دونالد ترامپ و برچسب هشدار به توییت‌ها و کامنت‌های فیس بوکی رئیس جمهوری ایالات متحده به عنوان شده است. همچنین بتازگی فیس بوک فعالیت گروه موسوم به «دزدی آرا را متوقف کنید» را با صدها هزار عضو ممنوع اعلام کرد.

معروف‌ترین این سایت‌ها پارلر است که عملکردی مشابه توییتر دارد و در حال حاضر بهترین عضوگیری رایگان را در اپل استور و گوگل پلی دارد. گروه ««دزدی آرا را متوقف کنید» هم از تمامی اعضای خود در فیس بوک خواست تا به پارلر بپیوندند.

این گروه تا پیش از ممنوعیت فعالیت از سوی فیس بوک بیش از ۳۰۰ هزار عضو داشت. در «پارلر» از پنج شنبه گذشته حسابی به نام ««دزدی آرا را متوقف کنید» بازشده که تا کنون بیش از ۱۰۰ هزار نفر آنرا دنبال می کنند.

یکی از کاربرانی که این حساب را راه انداخته، در پارلر نوشته است: «تا جایی که می توانید برای پیوستن به ما در اینجا باشید. ما از فیس بوک به عنوان بستری برای جمع آوری فالوور استفاده می کنیم.»

برخلاف فیس بوک و توییتر که از هفته گذشته «برچسب گذاری درباره اطلاعات نادرست انتخابات» را آغاز کرده‌اند، پارلر هیچ دستورالعمل خاصی در این مورد ندارد. در نتیجه، پارلربه محلی برای ادعاها در مورد تقلب در انتخابات اخیر ریاست جمهوری آمریکا تبدیل شده است.