Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

جزییات طرح مهاجرتی کمیسیون؛ ۸ درصد شهروندان اروپایی متولد قاره سبز نیستند

ایلوا یوهانسون و مارگاریت اسکیناس دو کمیسر اتحادیه اروپا در جلسه معرفی برنامه جدید ادغام
ایلوا یوهانسون و مارگاریت اسکیناس دو کمیسر اتحادیه اروپا در جلسه معرفی برنامه جدید ادغام Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیسر مسائل داخلی و مهاجرت اتحادیه اروپا با تشبیه رابطه مهاجر و جامعه میزبان به دو رقصنده تانگو، گفت: « برای موفقیت این طرح همزمان تلاش شخص مهاجر و جوامع میزبان لازم است. اگر یکی از دو رقصنده، حرکات اشتباه انجام دهد کل نمایش به زیر سوال می رود.»

آگهی

کمیسیون اروپا روز سه شنبه برنامه جدید «ادغام مهاجران در جوامع اروپایی» را ارائه کرد. این طرح قرار است در هفت سال آینده در دستور کار اتحادیه اروپا در زمینه مهاجرت قرارگیرد. این طرح تنها شامل مهاجرانی می شود که پیشاپیش در کشورهای عضو اتحادیه اروپا اقامت گزیده اند.

ایلوا یوهانسون کمیسر مسائل داخلی و مهاجرت اتحادیه اروپا در جلسه معرفی طرح جدید ادغام مهاجران با تشبیه رابطه مهاجر و جامعه میزبان به دو رقصنده تانگو، گفت: « برای موفقیت این طرح همزمان تلاش شخص مهاجر و جوامع میزبان لازم است. اگر یکی از دو رقصنده، حرکات اشتباه انجام دهد کل نمایش به زیر سوال می رود.»

کمیسیون اروپا قصد دارد در چهار زمینه مهم «ادغام مهاجران» را تسهیل کند. آموزش، کار، بهداشت عمومی و نهایتا دسترسی ارزان قیمت به مسکن.

در طرح جدید یکی از مهم ترین تناقض ها میان جمعیت مهاجر و جامعه میزبان، عدم شناسایی میزان تحصیلات فرد مهاجر عنوان شده است.

کمیسیون قصد دارد این مشکل را حل کند. به گفته کمیسیون اورپا در حال حاضر حدود سی و چهار میلیون شهروند اروپایی، بیش از هشت درصد کل جمعیت قاره سبز، در کشورهای خارج از اتحادیه اروپا متولد شده اند و کمیسر بخش مهاجرت می گوید: «مهاجرت غیراروپایی ها برای رویارویی با چالش پیرشدن جمعیت ضروری است. در حالی که باید توجه داشت استراتژی هایی بکار گرفت که انسجام جامعه را متزلزل نمی کنند.»

مارگاریتاس اسکیناس، نایب رییس یونانی کمیسیون هم در این جلسه به خبرنگاران گفت: «با ادغام مهاجران می توان در مقابل بیگانه ستیزی و رادیکالیسم و نژادپرستی ایستاد.»

برای سازمان های غیردولتی این استراتژی و طرح جدید کمیسیون اروپا هرچند یک گام در «مسیری درست» است اما در عمل بدلیل نبود تجربه و اراده دولت ها و همچنین عدم تعهدات مشخص از سوی سازمان های دولتی، امکان دارد بدرستی اجرانشده و به بیراهه برود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اوربان: دلیل اصلی وتوی بودجه اتحادیه اروپا تحمیل قوانین مهاجرتی است

لندن در پی سخت‌تر کردن سیاست مهاجرتی و اخراج مهاجران غیرقانونی است

تنگ شدن مسیر مهاجرت غیرقانونی به اتحادیه اروپا؛ ۱۵ کشور خواستار برون‌سپاری پرونده‌های پناهندگی شدند