Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

در آستانه نشست اتحادیه اروپا، بورل پس از ابتلای یکی از همراهانش به کرونا خود را قرنطینه کرد

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا
جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد با توجه به اینکه یکی از اعضای هیات همراهش به کووید-۱۹ مبتلا شده است، خود را قرنطینه کرده است این در حالی است که اجلاس دو روزه شورای اتحادیه اروپا که بخشی از آن مربوط به سیاست خارجی این اتحادیه است از فردا آغاز می‌شود.

آگهی

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد با توجه به اینکه یکی از اعضای هیات همراهش به کووید-۱۹ مبتلا شده است، خود را قرنطینه کرده است این در حالی است که اجلاس دو روزه شورای اتحادیه اروپا که بخشی از آن مربوط به سیاست خارجی این اتحادیه است از فردا آغاز می‌شود.

وی شب گذشته در توئیتی نوشت: «نتیجه آزمایش کرونای یکی از اعضای هیات همراه من که هفته گذشته در اتیوپی حضور داشت، مثبت بوده است. تست کرونای من روز یکشنبه در زمان بازگشت از این سفر منفی بود. با این حال طبق قوانین خود را قرنطینه می‌کنم و منتظر می‌مانم تا دومین آزمایش را انجام دهم.»

۱۰ روز پیش نیز اورزولا فن درلاین، رئیس کمیسیون اروپا نیز گفته بود که به‌دلیل نزدیکی با فردی که به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده است خود را قرنطینه می‌کند. با این حال دو آزمایش کرونا خانم فن‌درلاین منفی اعلام شد.

از سوی دیگر شارل میشل، رئیس شورای اتحادیه اروپا به برگزاری اجلاس آینده این شورا در روزهای ۱۵ و ۱۶ اکتبر (۲۴ و ۲۵ مهر) اشاره کرد و موضوع برکسیت و روابط با بریتانیا را از جمله موارد مهمی عنوان کرد که در این اجلاس قرار است بررسی شود.

وی در اطلاعیه‌ای تاکید کرد که نخستین موضوع مورد بحث در عصر روز پنجشنبه در اجلاس شورای اروپا با حضور میشل بارنیه، مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا درباره برکسیت است. این اجلاس دو روزه با سخنرانی رئیس پارلمان اروپا آغاز می‌شود.

شارل میشل تاکید کرد که «منافع هر دو طرف [اتحادیه اروپا و بریتانیا] بر این موضوع استوار است که پیش از پایان دوره گذار به توافق دست پیدا کنیم.»

بر اساس توافقنامه برکسیت، لندن از ۳۱ ژانویه وارد دوره انتقالی شده است و از ماه مارس گفتگو‌هایی را بر سر روابط آینده تجاری بریتانیا با اتحادیه اروپا آغاز کرده که این مذاکرات با موانع متعددی روبرو شده است.

شارل میشل همچنین در ارائه برنامه اجلاس دو روزه شورای اروپا به بحث‌ها درباره تغییرات آب و هوایی وکاهش گازهای گلخانه‌ای در بین کشورهای عضو اتحادیه در بعد از ظهر روز پنجشنبه اشاره کرد.

وی همچنین درباره موضوعات مورد بحث روز جمعه گفت: «یک مذاکره استراتژیک درباره روابط با آفریقا خواهیم داشت. هدف ما این است که روابط سیاسی خود را تعمیق ببخشیم و در آن تجدیدنظر کنیم و بر اساس احترام متقابل و در نظر گرفتن منافع یکدیگر آن را به بالاترین سطوح برسانیم.»

وی همچنین تصریح کرد که درباره کووید-۱۹ نیز به دو موضوع پرداخته می شود که یکی از آن‌ها درباره محدودیت‌های رفت و آمد آزاد در محدوده کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواهد بود و موضوع دوم نیز آخرین اطلاعات درباره واکسن کرونا است که اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا درباره آن صحبت خواهد کرد. وی گفت پس از آن، اقدام‌های مراحل بعدی را بررسی خواهند کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تهدید اتحادیه اروپا علیه ترکیه: اقدامات تحریک‌آمیز متوقف نشود تحریم می‌کنیم

جولان کرونا در حلقه نزدیک ترامپ؛ چند فرمانده ارشد آمریکا به قرنطینه رفتند

مدیر کل سازمان جهانی بهداشت: قرنطینه راهکاری مناسب در درازمدت نیست