سفر در دوران کرونا؛ تصمیم اتحادیه اروپا بر معیارهای محدودکننده مشترک

corona
corona Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزاری خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا سه شنبه تصمیم گرفتند تا از این پس با معیارهای مشترک محدودیت ناشی از سفر در دوران همه گیری کرونا اجرایی کنند.

آگهی

وزرای خارجه ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا در نشست سه شنبه خود در لوکزامبورگ، موافقت کردند تا با «معیار‌های مشترک سفر شهروندان را در دوره همه گیری کرونا» محدود کنند. 

این تصمیم در حالی گرفته می شود که بنوعی بسیاری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا با موج دوم شیوع ویروس کرونا مواجه اند و در برخی از مناطق محدودیت ها تشدید شده اند.

در همین راستا وزرای خارجه این کشورها تصمیم گرفتند تا دست کم در زمینه «تدوین قوانین سختگیرانه و محدودیت ها در زمینه جابجایی و سفر در محدوده کشورهای عضو» با هم هماهنگی کرده و به تصمیم های مشترک برسند.

اقدامی که در شش ماه گذشته کاملا بصورت ملی انجام گرفت و باعث سرگشتگی بسیاری از مسافران شد. به عنوان مثال مجارستان یکی از اعضای اتحادیه اروپا بود که برای مدتی بصورت کامل مرزهای خود را بست.

یا به عنوان نمونه، در حال حاضر، دوران قرنطینه مسافران در برخی کشورها به ۷ روز تقلیل یافته اما در کشوری چون ایتالیا همچنان این دوران، دو هفته است. البته قرار نیست اجباری والزامی در گرفتن تصمیم های مشترک وجود داشته باشد.

طبق تصمیم روز سه شنبه قراراست ۲۷ کشور عضو «نقشه هایی مشترک» تهیه کنند که طی آن مناطق به نشبت میزان خطر و شیوع ویروس کرونا مشخص و طبقه بندی می شوند. برخی از کشورها به این طرح رای ممتنع دادند اما در مجموع با رای اکثریت این تصمیم به توافق رسید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از داروی ده‌ها میلیونی تا داروی تقلبی؛ درد مضاعف بیماران کرونا در ایران

تسکین اختلافات؛ زبان رهبران استرالیا و چین درباره جذاب‌تر بودن پاندا یا شیطان تاسمانی نرم شد

افشاگری مشاور نخست‌وزیر سابق بریتانیا: جانسون برای مدیریت بحران کرونا به دنبال سشوار و گربه مرده بود