مدیر کل سازمان جهانی بهداشت: قرنطینه راهکاری مناسب در درازمدت نیست

تعطیلی مراکز خرید در بسیاری از کشورهای جهان همزمان با شیوع ویروس کرونا
تعطیلی مراکز خرید در بسیاری از کشورهای جهان همزمان با شیوع ویروس کرونا Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اقتصاد کشورهای جهان در حالی ضربه سنگینی از همه‌گیری ویروس کرونا دیده‌اند که مدیر کل سازمان جهانی بهداشت اعمال قرنطینه را راهکاری مناسب در درازمدت توصیف نمی‌کند.

آگهی

اقتصاد کشورهای جهان در حالی ضربه سنگینی از همه‌گیری ویروس کرونا دیده‌اند که مدیر کل سازمان جهانی بهداشت اعمال قرنطینه را راهکاری مناسب در درازمدت توصیف نمی‌کند.

ویروس کرونا تا کنون بیش از ۲۲ میلیون نفر را مبتلا کرده و جان نزدیک به ۸۰۰ هزار نفر را گرفته است. تلاش برای مهار شیوع ویروس بسیاری از دولت‌ها را به سوی اعمال قرنطینه و محدودیت‌های رفت و آمد کشاند.

این امر به نوبه خود ضربه اقتصادی سختی وارد کرده است. اما علاوه بر آن، کشورها هزینه‌های سنگینی نیز برای مهار حداکثری شیوع ویروس کرونا کرده‌اند. مجموع ضررها اقتصادی کووید ۱۹ وضعیت اقتصادی کشورها را بحرانی کرده است.

حتی کشوری نظیر آلمان که برای سیاست‌های محتاطانه اقتصادی خود شهرت دارد می‌گوید که چرخ کشور جز با قرض‌ کردن در سال آینده نخواهد چرخید.

بنابراین همه کشورها به دنبال راه‌کارهایی برای جلوگیری از موج دوم کووید۱۹ هستند. اکثر کشورها آماده اعمال دوباره محدودیت‌های ترددی و قرنطینه در موج دوم هستند.

این در حالی است که بر اساس پیش‌بینی‌های سازمان جهانی بهداشت ویروس کرونا حداقل تا دو سال آینده گریبان‌گیر کشورهای جهان خواهد بود.

البته تدروس آدهانوم، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت روز جمعه ۳۱ مرداد در آخرین اظهارنظرهای خود خوش‌بین بود. به گفته او گرچه امروز سهولت تردد و جهانی‌سازی می‌تواند در گسترش بیماری تاثیر داشته باشد، ولی از سوی دیگر امکانات مبارزه با ویروس و کشف روش‌های درمانی نیز با آنچه در دوره شیوع آنفلوآنزای اسپانیایی در سال ۱۹۱۸ میلادی رخ داد تفاوت بسیاری دارد.

نیازی نداریم بین زندگی و امرار معاش یا بین سلامت و اقتصاد انتخاب کنیم. این یک انتخاب اشتباه است و همه‌گیری یاد‌آور آن است که سلامت و اقتصاد از هم جداشدنی نیستند
تدروس آدهانوم
مدیر کل سازمان جهانی بهداشت

همچنین او در سخنرانی‌اش اعلام کرد روش قرنطینه که برای اقتصاد کشورها مضر است راهکاری مناسب در درازمدت نخواهد بود.

وی افزود: «نیازی نداریم بین زندگی و امرار معاش یا بین سلامت و اقتصاد انتخاب کنیم. این یک انتخاب اشتباه است و همه‌گیری یاد‌آور آن است که سلامت و اقتصاد از هم جداشدنی نیستند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ده‌ها تن از کارکنان سازمان جهانی بهداشت در ژنو کرونا گرفتند

در آستانه نشست اتحادیه اروپا، بورل پس از ابتلای یکی از همراهانش به کرونا خود را قرنطینه کرد

وزیر دادگستری آمریکا محدودیت‌های کرونایی را به برده‌داری تشبیه کرد