Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کاهش کم سابقه رشد اقتصادی و شاغلان منطقه یورو در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰

Chairs are stacked up outside an empty restaurant in the center of Lille, northern France
Chairs are stacked up outside an empty restaurant in the center of Lille, northern France Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رشد اقتصادی منطقه یورو در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ نسبت به فصل پیش از آن ۱۲.۱ درصد کاهش یافت که نشان دهنده وقوع شدیدترین رکود اقتصادی در این منطقه از سال ۱۹۹۵ تاکنون است.

آگهی

رشد اقتصادی منطقه یورو در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ نسبت به فصل پیش از آن ۱۲.۱ درصد کاهش یافت که نشان دهنده وقوع شدیدترین رکود اقتصادی در این منطقه از سال ۱۹۹۵ میلادی تاکنون است.

اداره آمار اتحادیه اروپا(یورواستات) بروز جمعه اعلام کرد، همزمان با ادامه اجرای سیاست قرنطینه عمومی در اکثر کشورهای اروپایی، رشد فصلی اقتصاد اتحادیه اروپا در پایان ژوئن در مقایسه با سه ماهه نخست سال جاری میلادی ۱۱.۷ درصد افت کرد.

بر پایه اعلام یورواستات، رکود اقتصادی منطقه یورو و اتحادیه اروپا در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰، شدیدترین رکود فصلی ثبت شده از زمان آغاز ثبت داده‌های آماری اقتصادی اروپا در سال ۱۹۹۵ به شمار می‌رود.

کاهش فصلی رشد اقتصادی منطقه یورو و اتحادیه اروپا در سه ماهه نخست سال جاری میلادی به ترتیب ۳.۶ و ۳.۲ درصد گزارش شده بود.

این گزارش همچنین حاکیست، شمار افراد شاغل در منطقه یورو و اتحادیه اروپا نیز طی سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ به ترتیب ۲.۸ و ۲.۶ درصد نسبت به فصل نخست سال افزایش یافته است.

این در حالیست که پیشتر میزان کاهش تعداد شاغلان در منطقه یورو و اتحادیه اروپا در سه ماهه نخست سال جاری به ترتیب ۰.۲ و ۰.۱ درصد اعلام شده بود.

با این حال، تازه‌ترین گزارش یورواستات نشان می‌دهد که با کاهش محدودیت‌های عمومی و افت شدت شیوع ویروس کرونا، تولید صنعتی در منطقه یورو و اتحادیه اروپا در ماه ژوئن نسبت به ماه مه، ۹.۱ درصد افزایش یافته است.

بر پایه این گزارش، رشد تولید صنعتی منطقه یورو و اتحادیه اروپا در ماه ژوئن در مقایسه با ماه مشابه سال ۲۰۱۹ نیز به ترتیب ۱۲.۳ و ۱۱.۶ درصد افت داشته است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بهبود چشم‌انداز رشد اقتصادی منطقه یورو با وجود افزایش نرخ بیکاری

چرا بانک مرکزی اروپا قادر است منطقه یورو را از بحران کرونا نجات دهد؟

چند کشور اروپایی به دنبال بازگرداندن پناهندگان سوریه و افغانستان به کشورهایشان هستند