Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

تحلیلگرجنجالی فرانسوی رنگ سبز حزب «سبزها» را مرتبط با اسلام می داند

تحلیلگرجنجالی فرانسوی رنگ سبز حزب «سبزها» را مرتبط با اسلام می داند
Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از نیما قدکپور
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اریک زمور، خبرنگار و تحلیلگر فرانسوی که شهرت زیادی در سخنان اسلام هراسانه و مهاجرسیتز دارد، پس از پیروزی گسترده حزب سبزها در انتخابات اخیر شهرداریها در فرانسه رنگ سبز «سبزها» را با سبز نمادین مسلمانان مرتبط دانست.

آگهی

اریک زمور، تحلیلگر و شخصیت پرنفوذ راستگرایان افراطی فرانسه، در یک برنامه تلویزیونی رنگ سبزی که نماد «سبزهای طرفدار محیط زیست» فرانسه است را به رنگ سبز نمادین در «اسلام» ربط داد.

زمور که همکاری گسترده‌ای با حزب راستگرای افراطی «اتحاد ملی» به رهبری مارین لوپن داردغیرمستقیم می گوید مسلمانان و سبزهای فرانسه با یکدیگر همکاری می کنند.

رنگ سبز بر اساس احادیث، رنگ مورد علاقه پیامبر اسلام بوده و نمادی از این دین به شمار می‌رود.

این اظهار نظر با واکنش گسترده بسیاری از شهروندان فرانسوی روبه‌رو شده است که در انتخابات اخیر شهرداری‌ها به نامزدهای حزب سبز رای دادند.

زمور سابقه طولانی حضور در رسانه‌های فرانسه دارد، بیش از سه دهه؛ در سال ۲۰۱۱ به اتهام « توهین‌های نژادپرستانه» و در سال ۲۰۱۸ به علت «سخنان اسلام ستیز» و «تحریک خشونت آمیزعلیه مسلمانان» در دادگاههای فرانسه محکوم شده است.

اریک زمور در واکنش به پیروزی گسترده حزب سبزهای فرانسه در انتخابات شهرداری‌های فرانسه در روز یکشنبه به مجری شبکه «س نیوز» گفت: « سبزها حامی اصلی برداشتن مرزها، طرفدار مهاجران هستند و برای آنها معنی ملیت فرانسوی شاید به اندازه یک توربین بادی بیشتر ارزش نداشته باشد. بصورت تصادفی می بینیم که رنگ نمادین آنها همان رنگ نمادین اسلام است.»

پس از محکومیت‌های متعدد اریک زمور برخی از رسانه‌های فرانسوی که با او همکاری می کردند از جمله شبکه «ام ۶» و «فرانس ۲» دیگر از اریک زمور را به برنامه‌های خود دعوت نکردند. اما هم چنان سخنان مهاجرستیز و اسلام هراس او بازتاب ویژه‌ای در رسانه‌های فرانسوی دارد. مالک بسیاری از رسانه‌های فرانسوی معتقد هستند «حضور زمور در برنامه‌ها و یا مقاله‌های جنجالی او تعداد مخاطبان را افزایش می دهد.»

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ماکرون: اسلام در فرانسه باید از «نفوذ خارجی» خارج شود

آشوب خیابانی در مالمو در پی آتش زدن قرآن؛ ورود رهبر راست افراطی دانمارک به سوئد ممنوع شد

دیده‌بان حقوق بشر، پلیس فرانسه را به برخورد تبعیض‌آمیز‌ با مردان عرب و سیا‌ه‌پوست متهم کرد