Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آشوب خیابانی در مالمو در پی آتش زدن قرآن؛ ورود رهبر راست افراطی دانمارک به سوئد ممنوع شد

ناآرامی در شهر مالمو در جنوب سوئد
ناآرامی در شهر مالمو در جنوب سوئد Copyright -/AFP
Copyright -/AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

راسموس پالودان در صفحه فیسبوک خود نوشت: «اخراج و ممنوعیت ورود به سوئد برای دو سال. با این حال به متجاوزان و قاتلان همواره خوشامد می‌گوییم.»

آگهی

شهر مالمو در جنوب سوئد شامگاه پنجشنبه صحنه درگیری میان معترضان به سوزاندن یک جلد قرآن و نیروهای پلیس بود.

تنش‌ها در این شهر در حالی بالا گرفته است که مقام‌های دولت با حضور رهبر راست‌های افراطی دانمارک و برگزاری تظاهرات ضد مسلمانان در مالمو در روز جمعه مخالفت کردند.

ریکارد لوندکویست، سخنگوی پلیس مالمو شمار تظاهرکنندگان را حدود ۳۰۰ نفر تخمین زده و اعلام کرد از قرار معلوم آتش زدن یک جلد قرآن در روز جمعه، عامل عصبانیت این افراد بوده است.

قرار بود راسموس پالودان، رهبر حزب راست‌گرای افراطی «خط سخت» دانمارک روز جمعه برای شرکت در یک راهپیمایی ضد مسلمانان به مالمو سفر کند. در پی بروز نگرانی‌های امنیتی، دولت سوئد ورود آقای پالودان به این کشور را برای دو سال ممنوع اعلام کرد. رهبر دست‌ راستی‌های دانمارک، پیش از این با آتش زدن یک جلد قرآن در یکی از محلات مرکزی کپنهاگ، پایتخت دانمارک، موجی از تنش‌های نژادی-فرهنگی را در این کشور شمال اروپا به راه انداخته بود.

کال پرسون، سخنگوی پلیس سوئد درباره ممنوعیت ورود راسموس پالودان به سوئد گفت: «ما احتمال می‌دادیم که او قانون‌شکنی کند. به‌علاوه این احتمال وجود داشت که رفتار وی منافع بنیادین جامعه را با خطر مواجه کند.» آقای پالودان با وجود این ممنوعیت تلاش کرد تا با عبور از مرز وارد سوئد شود اما پلیس وی را پیش از ورود به مالمو بازداشت و مجبور به خروج از کشور کرد.

AFP
راسموس پالودانAFP

رهبر راست‌های افراطی دانمارک پس از این وقایع با انتشار پستی در صفحه فیسبوک خود نوشت: «اخراج و ممنوعیت ورود به سوئد برای دو سال. با این حال به متجاوزان و قاتلان همواره خوشامد می‌گوییم.»

هواداران راسموس پالودان روز جمعه بدون حضور وی تظاهرات کردند. پلیس سه نفر از این افراد را به اتهام اشاعه نفرت نژادی بازداشت کرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تحلیلگرجنجالی فرانسوی رنگ سبز حزب «سبزها» را مرتبط با اسلام می داند

رهبر راست افراطی هلند برنده مسابقه کاریکاتور پیامبر اسلام را اعلام کرد

سوئد، پایتخت جرایم با اسلحه در اروپا؛ نوجوانانی که در مراکز بازپروری برای تبهکاری تربیت می‌شوند