Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

رهبر راست افراطی هلند برنده مسابقه کاریکاتور پیامبر اسلام را اعلام کرد

Geert Wilders, leader of Dutch Party for Freedom
Geert Wilders, leader of Dutch Party for Freedom Copyright Copyright 2019 The Associated Press. All rights reservedLuca Bruno
Copyright Copyright 2019 The Associated Press. All rights reserved
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ویلدرز با انتشار یک نقاشی در حساب توئیتری خود مردی با ریش سیاه، عمامه سیاه و لباس سیاه که اخم و خشم در صورتش هویداست را بعنوان برنده مسابقه کاریکاتور محمد، پیامبر اسلام معرفی کرده است.

آگهی

خیرت ویلدرز، رهبر حزب «برای آزادی»، حزب راست افراطی در هلند، که مسابقه‌ بحث‌برانگیزی برای کشیدن کاریکاتور پیامبر اسلام به راه انداخته بود روز یک‌شنبه نتیجه این مسابقه را اعلام کرد.

آقای ویلدرز با انتشار یک نقاشی در حساب توئیتری خود مردی با ریش سیاه، عمامه سیاه و لباس سیاه که اخم و خشم در صورتش هویداست را بعنوان برنده مسابقه کاریکاتور محمد، پیامبر اسلام معرفی کرده است.

خیرت ویلدرز در هلند افکار اسلام سیتزانه و مهاجر ستیزانه را تبلیغ می کند. منتقدانش می‌گویند که او در پی تحریک مسلمانان است. با این حال ویلدرز که حزبش بزرگترین حزب مخالف در پارلمان هلند است گفته است که «آزادی بیان باید بر خشونت و فتواهای اسلامی غلبه داشته باشد».

این سیاستمدار راست افراطی هلند در ماه اوت سال گذشته نیز در پی برگزاری مسابقه مشابهی بود اما پس از تهدید شدن به قتل و دستگیری یک مرد ۲۶ ساله که او را تهدید به قتل کرده بود، این رویداد لغو شد.

برنامه قبلی ویلدرز برای برگزاری مسابقه کشیدن کاریکاتور پیامبر اسلام به تظاهرات گسترده در برخی کشورهای بااکثریت مسلمان از جمله پاکستان انجامیده بود.

کشیدن تصویر پیامبر اسلام به طور سنتی در میان مسلمان ممنوع است و بسیاری از مسلمانان سنتی کشیدن کاریکاتور محمد را توهین آمیز تلقی می کنند. با ان حال سیاستمداران راست افراطی با سخنان و رفتارهای تحریک‌آمیز علیه مسلمانان تلاش می کنند از شکاف اجتماعی موجود در جوامع اروپایی برای جذب آرای شهروندان به سمت راست افراطی بهره ببرند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آشوب خیابانی در مالمو در پی آتش زدن قرآن؛ ورود رهبر راست افراطی دانمارک به سوئد ممنوع شد

پیروزی غیرمنتظره حزب کارگر هلند در انتخابات پارلمان اروپا

سیاستمدار ضداسلام هلندی اسلام آورد