پیروزی غیرمنتظره حزب کارگر هلند در انتخابات پارلمان اروپا

پیروزی غیرمنتظره حزب کارگر هلند در انتخابات پارلمان اروپا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نتایج آخرین نظرسنجی‌ها پیش از برگزای انتخابات نشانگر پیشتازی عوامگرایان و راست‌های میانه بود.

آگهی

حزب کارگر هلند (PvdA) برخلاف نتیجه تمام نظرسنجی‌ها در جریان انتخابات پارلمان اروپا بیشترین آرا را به دست آورد. نتایج آخرین نظرسنجی‌ها پیش از برگزای انتخابات نشانگر پیشتازی عوامگرایان و راست‌های میانه بود.

نتایج اعلام شده آرا در هلند نشان می‌دهد که جریان اصلی چپ میانه این کشور موفق شده در انتخابات روز پنجشنبه از احزاب دست راستی لیبرال (VVD) و عوام‌گرایان (FvD) موقعیت بهتری را کسب کند. حزب کارگر با کسب دست‌کم ۱۸ درصد آرا پنج کرسی از ۲۶ جایگاه کشور هلند در پارلمان اروپا را کسب کرده است. رهبر این حزب فرانس تیمرمنس، نایب رئیس کنونی کمیسیون اروپا است. تیمرمنس همچنین یکی از نامزدهای ریاست کمیسیون اروپاست.

آقای تیمرمنس پس از اعلام نتایج اولیه در هلند گفت: «احساس می‌کنم که مردم در همه جای اروپا خواستار اروپای دیگری هستند، اروپایی که بیش از اینها با تغییرات اقلیمی مبارزه کند، اروپایی که در آن ما باید در سطوح اجتماعی بیشتر همکاری کنیم و شرکت‌های بزرگ در آن مالیات بیشتری بپردازند.»

شکست راست‌گرایان

حزب مردمی برای آزادی و دموکراسی هلند، جریان اصلی راست میانه این کشور ۱۵ درصد و حزب عوامگرای «تشکل دموکراسی» که ضد اتحادیه اروپا . مخالف پذیرش مهاجران است ۱۱ درصد آراء این انتخابات را کسب کرده‌اند.

آرا اعلام شده در هلند قطعی نیست و قرار است نتایج رسمی انتخابات در سراسر اروپا پس از پایان انتخابات اعلام شود. اما نتایج منتشر شده در هلند احتمالا با همین ترکیب در روز اعلام نتایج تأیید خواهد شد.

انتخابات پارلمان اروپا از روز پنجشنبه دوم خرداد آغاز شد و تا پنجم همین ماه ادامه خواهد یافت.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

فرانس تیمر منس
هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رهبر راست افراطی هلند برنده مسابقه کاریکاتور پیامبر اسلام را اعلام کرد

آنچه گذشت؛ نگاه به انتخابات پارلمان اروپا در یک دقیقه

انتخابات پارلمان اروپا؛خشم مهاجران رومانیایی از پذیرفته نشدن در شعب اخذ رای