Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پرتاب قرآن توسط چهره سیاسی راست افراطی به آشوب در کپنهاگ انجامید

پرتاب قرآن توسط چهره سیاسی راست افراطی به آشوب در کپنهاگ انجامید
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

راموس پالودن بنیانگذار حزب راست افراطی هارد لاین که مخالف مهاجران است، روز یکشنبه در یک محله مهاجر نشین، یک جلد قرآن را چندین بار به هوا پرتاب کرد.

آگهی

دست‌کم ۲۳ تن در کپنهاگ دانمارک در ارتباط با آشوب‌های همراه با خشونت در پی اقدام یک فعال سیاسی مخالف مسلمانان، بازداشت شدند.

راموس پالودن بنیانگذار حزب راست افراطی «هارد لاین» که مخالف مهاجران است، روز یکشنبه در یک محله مهاجرنشین، یک جلد قرآن را چندین بار به هوا پرتاب کرد و چند بار هم این کتاب «مقدس» مسلمانان را به سمت فردی که مقابل او قرار داشت انداخت.

او در ویدئویی که از این صحنه منتشر شد توسط پلیس اسکورت و در محوطه‌ای باز که دور تا دور آن حفاظ کشیده شده، منتقل می‌شود. در این محوطه، او قرآنی را که در دست داشت به هوا پرتاب می‌کند که به یکباره تعدادی به سمت او می‌دوند که در این حین پلیس وارد عمل می‌شود و این افراد را بازداشت می‌کند.

ویدئوی منتشر شده از اسکورت و اقدام راموس پالودن در منطقه‌ای مهاجرنشین کپنهاگ

اما این ماجرا خاتمه پیدا نمی‌کند و در آن روز برخی اقدام به آتش زدن خودروها و دوچرخه‌ها می‌کنند که منجر به بازداشت تعدادی توسط پلیس شد. پلیس دانمارک برای متفرق کردن معترضان همچنین از گاز اشک آور استفاده کرد.

رویترز
آتش زدن خودروها در کپنهاگ دانمارکرویترز

پلیس دانمارک به شهروندان پایتخت این کشور هشدار داد که از مناطقی که آشوب‌ در آنجا صورت گرفته است دور شوند و یا برای امنیت خود در خانه بمانند.

لارس لوکه راسموسن نخست وزیر دانمارک اقدام آقای پالودن را «بی معنی» عنوان کرد. او در توئیتر نوشت: «من به‌شدت مخالف تحریکات بی‌معنی پالودن که هدفی جز کاشتن بذر تفرقه ندارد، هستم. با استدلال با او برخورد کنید نه با خشونت.»

آقای پالودن و هوادارانش خواهان حذف اسلام از جامعه دانمارک هستند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برنامه راست افراطی دانمارک برای برگزاری تظاهرات ضد اسلامی جدید در سوئد

از دوران تاریک تاریخ تا دغدغه تمدنی راست افراطی اروپا

سیاستمداران ایرانی اروپا؛ مهاجرستیزی یا مهاجرپذیری؟