Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دیده‌بان حقوق بشر، پلیس فرانسه را به برخورد تبعیض‌آمیز‌ با مردان عرب و سیا‌ه‌پوست متهم کرد

A protester is detained during an anti-racism demonstration, Thursday, June 4, 2020 in Lille, northern France
A protester is detained during an anti-racism demonstration, Thursday, June 4, 2020 in Lille, northern France Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دیده‌بان حقوق بشر روز پنجشنبه با انتشار گزارشی پلیس فرانسه را متهم کرد که با استفاده گسترده از حربه «ایست و بازرسی» و تفتیش بدنی اقدام به اعمال تبعیض بر مردان و پسران عرب و سیاه‌پوست می‌کند.

آگهی

دیده‌بان حقوق بشر روز پنجشنبه با انتشار گزارشی پلیس فرانسه را متهم کرد که با استفاده گسترده از حربه «ایست و بازرسی» و تفتیش بدنی اقدام به اعمال تبعیض بر مردان و پسران عرب و سیاه‌پوست می‌کند.

این نهادغیر دولتی مدافع حقوق بشری در گزارش خود موارد و شواهدی را ارائه کرده که نشان می‌دهد تعدادی از کودکان بالای ۱۰ سال، نوجوانان و جوانان عرب و سیاه‌پوست بارها از سوی پلیس فرانسه تنها به دلیل تفاوت نژادی و بر پایه این فرضه نژادپرستانه که بزهکاری در میان آنها بیشتر است، متوقف و مورد بازرسی بدنی قرار گرفته‌اند.

دیده‌بان حقوق بشردر پایان گزارش ۴۴ صفحه‌ای خود که بر پایه مصاحبه با ۹۰ مرد و پسر عرب و سیاه‌پوست ساکن شهرهای گرونوبل، لیل، پاریس و استراسبورگ تهیه شده، خواستار توقف رویه نژادپرستانه پلیس فرانسه شده و تاکید کرده که بازیابی قدرت این نیروی امنیتی بدون تعامل با مردم و برقراری رابطه نیکو با آنها ممکن نخواهد بود.

پلیس فرانسه با رد این اتهام اعلام کرده که موارد معدودی که منتقدان بر روی آن دست می‌گذارند ناشی از برخوردهای محدود نیروهای ویژه امنیتی در موارد خاص بوده و فراگیری ندارد.

طرح اتهام نژادپرستی از سوی دیده‌بان حقوق بشر علیه پلیس فرانسه در شرایطی است که شهرهای بزرگ این کشور طی هفته‌های اخیر صحنه اعتراض‌های جنبش ضدنژادپرستی علیه خشونت‌های پلیس فرانسه در یادبود کشته شدن مرد جوان سیاه‌پوستی به نام «آداما ترائوره» در بازداشت پلیس است که در سال ۲۰۱۶ رخ داد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکایت ۶ سازمان مردم نهاد از دولت فرانسه به اتهام کنترل هویت تبعیض آمیز شهروندان

آژانس حقوق اساسی اتحادیه اروپا: اغلب جرایم نفرت پراکنانه علیه اقلیت‌ها ثبت و گزارش نمی‌شوند

تحلیلگرجنجالی فرانسوی رنگ سبز حزب «سبزها» را مرتبط با اسلام می داند