Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

ابراز امیدواری بوریس جانسون به توافق با اتحادیه اروپا در ماه ژوئیه

ابراز امیدواری بوریس جانسون به توافق با اتحادیه اروپا در ماه ژوئیه
Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا و اورزولا فن در لاین رئیس کمیسیون اروپا روز دوشنبه ۱۵ ژوئن (۲۶ خرداد) در تلاش برای خروج از بن بست در جریان مذاکرات پسا برکسیت با یکدیگر به تبادل نظر پرداختند.

آگهی

بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا پس از برگزاری جلسه با اورزولا فن در لاین رئیس کمیسیون اروپا در روز دوشنبه ۱۵ ژوئن (۲۶ خرداد) ابراز امیدواری کرد که با کمی سرعت دادن به مذاکرات طرفین، امضای توافق با اتحادیه اروپا در ماه ژوئیه دور از دسترس نخواهد بود.

آقای جانسون پس از این جلسه گفت: «من فکر نمی کنم که مواضع دو طرف از هم فاصله زیادی داشته باشد اما نیاز داریم که از همین الان کمی انرژی به مذاکرات تزریق شود.»

جلسه ویدئو کنفرانسی روز دوشنبه میان رهبران بریتانیا و اتحادیه اروپا به منظور تلاش برای خروج از بن بست در مذاکرات پسا برکسیت صورت گرفت. مذاکرات بریتانیا و اتحادیه اروپا در هفته های اخیر با مشکل مواجه شده و پیشرفت کمی داشته است.

توافق جاری که رابطه بین بریتانیا و اتحادیه اروپا را تقریبا در همان وضعیت پیش از تصویب برکسیت حفظ کرده است، در ۳۱ دسامبر امسال منقضی می شود و باید با توافقی جدید جایگزین گردد.

مهلت زمانی برای اینکه معلوم شود آیا توافق جاری تمدید خواهد شد یا نه، در انتهای ماه ژوئن به پایان خواهد رسید. بریتانیا به دفعات گفته است که با تمدید توافق فعلی موافقت نخواهد کرد. این در حالی است که بسیاری از سیاستمداران و تاجران در بریتانیا و اروپا با توجه به وقوع همه گیری کرونا خواستار تمدید توافق کنونی شده اند.

یک نظرسنجی که به تازگی در بریتانیا انجام شده است نشان می دهد بیش از نیمی از ساکنان این کشور خواهان ادامه توافق فعلی هستند تا دولت بتواند نیروی خود را برای مقابله با بیماری کووید-۱۹ متمرکز کند.

پیشتر میشل بارنیه، مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا در امور برکسیت، با ابراز تاسف از وقوع بن بست در مذاکرات بریتانیا را به عدم پایبندی به تعهدات توافق برکسیت متهم کرده بود.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پارلمان بریتانیا لایحه جانسون برای بازنگری برکسیت را به رای می‌گذارد

میلیون‌ها شهروند اتحادیه اروپا می‌خواهند در بریتانیای پسابرکسیت بمانند

بارنیه بریتانیا را به جدی نگرفتن مذاکرات پسابرکسیت متهم کرد