جوزپ بورل در نشست جمع‌آوری کمک برای فلسطین: راه حل دو کشور تنها راه برقراری صلح در منطقه است

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز
جوزپ بورل
جوزپ بورل   -   کپی رایت  Lukasz Kobus/ EU

جوزپ بورل، نماینده ارشد سیاست خارجی اتحادیه اروپا شامگاه سه‌شنبه ۲ ژوئن بار دیگر بر راه حل یک سرزمین، دو کشور برای پایان دادن به مخاصمه اسرائیل و فلسطین تاکید کرد.

به گزارش سرویس سیاست خارجی اتحادیه اروپا آقای بورل شامگاه سه‌شنبه و از طریق ویدیو کنفرانس میزبان «کمیته ویژه تماس» بود.

«کمیته ویژه تماس» سازمان ویژه هماهنگی کمک‌های مالی به تشکیلات خودگردان فلسطینی است و نروژ ریاست دوره‌ای آن را بر عهده دارد.

در این جلسه «مجازی» نمایندگان ۱۵ حامی مالی عضو «کمیته ویژه تماس»، و همچنین نمایندگان تشکیلات خودگردان فلسطینی و اسرائیل حضور داشتند. نماینده ارشد سیاست خارجی و امنیت اتحادیه اروپا در این نشست بر لزوم خودداری اسرائیل و فلسطینیان از اتکا به روش‌های یک‌جانبه تاکید کرد. جوزپ بورل بار دیگر اعلام کرد کشورهای عضو اتحادیه اروپا بر راه حل دو دولت در یک سرزمین، به‌عنوان تنها راه معتبر بنای صلح پایدار در منطقه متعهد هستند.

کشورهای اتحادیه اروپا سالانه حدود ۶۶۰ میلیون یورو به «مردم فلسطین» کمک مالی می‌کنند. 

اتحادیه اروپا منتقد جدی طرح صلح ترامپ، موسوم به معامله قرن است.

سرویس سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از جلسه «کمیته ویژه ارتباط» با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد اتحادیه اروپا به منظور بازسازی اعتماد میان دو طرف (اسرائیل و فلسطینیان) با نروژ دیگر اعضای این گروه همکاری بدون وقفه خود را ادامه می‌دهد و از تمام تلاش‌ها برای احیای گفت‌وگوهای سیاسی منطبق با حقوق بین‌الملل که متضمن حقوق برابر برای دو طرف باشد، حمایت می‌کند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

منابع بیشتر • EU Audiovisual Service