ساحل شلوغ و پرطرفدار در ساردنیا ایتالیا پولی شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
ساحل پلوسا، جزیره ساردنی ایتالیا
ساحل پلوسا، جزیره ساردنی ایتالیا   -  Copyright  CopyrightTommie Hansen-Tommie Hansen

ساحل پلوسا با آن آب‌های فیروزه‌ای و ماسه‌های سفید در شمال غربی جزیره  ساردنیا (ساردنی) ایتالیا، در تعطیلات تابستان محبوبیت زیادی برای مسافران و گردشگران دارد، اما قرار است از این به بعد دسترسی به این پلاژ رؤیایی پولی بشود.

بر اساس تصمیم استانداری استین تینو که این پلاژ در آنجا واقع شده، قرار است این اقدام به منظور کاهش ازدحام جمعیت و محافظت از محیط زیست در فصل تابستان و به طور دقیق‌تر از اول ماه ژوئن آغاز شود. به این ترتیب، هر فرد بالای ۱۲ سال باید برای دسترسی به این ساحل ۳ و نیم یورو ورودی بپردازد و شمار ورودی‌ها نیز به هزار و ۵۰۰ نفر در روز محدود خواهد شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

آنتونیو دیانا، استاندار استین تینو با اعلام این خبر و اعلام این که ازدحام جمعیت سبب تخریب محیط زیست ساحلی و دریایی در این منطقه می‌شود، یادآوری کرد که در برخی سال‌ها شمار مسافران ورودی به پلوسا به ۵ هزار نفر در روز هم رسیده است.

قرار است نگهبانان هر روز در ورودی پلاژ به دارندگان بلیط یک دستبند رنگی از جنس مواد تجزیه پذیر بدهند و آنها را از رعایت مقررات تازه از جمله ممنوعیت آوردن دخانیات و حیوانات مطلع کنند.

پول ورودی دریافت شده از مسافران برای پرداخت بهای آب دوش‌های عمومی و همچنین برای نگهداری و نظافت ساحل ، ماسه‌ها و پیاده روها استفاده می شود.

ساردنی (ساردنیا) منطقه‌ای با گردشگری رو به رشد است به طوری که تنها در سال ۲۰۱۷ بیش از ۳،۱ میلیون گردشگر از این جزیره زیبای مدایترانه‌ای بازدید کردند. با این حال این صنعت پر رونق، گرفتاری‌ها و نگرانی‌هایی را هم برای ساکنان جزیره به همراه داشته است. در همان سال ۲۰۱۷، به دلیل شکایت‌های زیادی که مسئولان جزیره در مورد تخریب ماسه‌های ساحلی دریافت کرده بودند، برای موارد برداشت و تخریب شن و ماسه در این جزیره، مجازات جریمه تا ۳۰۰۰ یورو وضع کردند.