اعتصاب رانندگان اتوبوس های گردشگری در رم در اعتراض به محدودیت عبور و مرور

اعتصاب رانندگان اتوبوس های گردشگری در رم در اعتراض به محدودیت عبور و مرور
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شرکت های گردشگری معتقدند که این سری از قوانین که عبور و مرور اتوبوس های آلاینده را نیز محدود کرده، باعث کاهش رونق صنعت گردشگری می شود و بر اقتصاد محلی، مغازه داران و رستوران ها تاثیر منفی خواهد گذاشت

آگهی

صدها راننده اتوبوس گردشگردی در اعتراض به ممنوعیت عبور و مرور در مرکز رم، روز پنج شنبه ۲۰ دسامبر (۲۹ آذر) با اعتصاب خود، برای چند ساعت راهبندان ایجاد کردند.

رانندگان اتوبوس و مدیران شرکت های اتوبوسرانی در مناطق مختلف شهر رم تظاهرات کردند.

تجمع اعتراضی این رانندگان به علت قانون جدیدی است که شهردار شهر رم، ویرجینیا راجی، وضع کرده و طبق آن عبور و مرور اتوبوس‌های گردشگری در برخی از مناطق این شهر به منظور کاهش آلودگی هوا و سر و صدا ممنوع اعلام شده است.

شرکت‌های گردشگری معتقدند که این سری از قوانین که عبور و مرور اتوبوس های آلاینده را نیز محدود کرده، باعث کاهش رونق صنعت گردشگری می شود و بر اقتصاد محلی، مغازه داران و رستوران ها تاثیر منفی خواهد گذاشت.

در مقابل، مقامات شهر رم با دفاع از تدابیر اخیر می گویند باید اقداماتی برای کاهش آلودگی و محافظت از بناهای تاریخی اتخاذ شود و اتوبوس کمتر یعنی امنیت بیشتر برای عابران پیاده.

اقدامات شهردار رم در راستای تدابیر پارلمان اروپا برای کاهش میزان دی اکسید کربن و گازهای گل خانه ای است. وزرای کشورهای عضو اتحادیه اروپا امروز در بروکسل متعهد شدند تا سال۲۰۳۰ میزان تولید دی اکسید کربن را ۳۰ درصد کاهش دهند.

شهرداران پیشین رم اقدامات مشابهی را در پیش گرفتند اما همگی با شکست مواجه شدند.

برنامه جدید شهرداری رم، این شهر را به سه منطقه طرح ترافیک تقسیم کرده است. «منطقه قرمز» که بناهای تاریخی و جاذبه های گردشگری چون فواره تروی را در بر می گیرد بر روی اتوبوس های گردشگری ممنوع خواهد بود.

مقامات قول داده اند که در «منطقه سبز» که مجاور «منطقه قرمز» واقع شده است، برای اتوبوس های گردشگردی مکان هایی برای پیاده کردن مسافران در نظر گرفته شود تا گردشگران بتوانند با پای پیاده یا وسایل حمل و نقل عمومی به دیدار مکان های تاریخی روند.

آخرین قسمت «منطقه زرد» است که اتوبوس ها می توانند در آن توقف کامل داشته باشند.

شرکت های اتوبوس رانی نیز مجبور خواهند شد به جای مجوز سالانه، روزانه مجوز عبور و مرور اتوبوس گردشگری را خریداری کنند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رمِ ایتالیا: نشستن گردشگران بر «پله‌های اسپانیایی» ممنوع

پژوهش علمی: آلودگی هوا باعث از بین رفتن توانایی‌های شناختی انسان می‌شود

خودروهای برقی هنوز پاسخ مناسبی برای مبارزه با آلودگی هوا نیستند