Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

خروج آمریکا از برجام؛ امید ایران به دور زدن تحریم‌ها با فناوری دیجیتال

خروج آمریکا از برجام؛ امید ایران به دور زدن تحریم‌ها با فناوری دیجیتال
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یورونیوز در چارچوب نشست همکاری های مشترک ایران و اتحادیه اروپا در بروکسل با دوتن از مقام های مهم ایرانی گفتگو کرد.

آگهی

روزهای پنج شنبه و جمعه نشستی مهم درباره همکاری های اقتصادی ایران و اتحادیه اروپا در شهر بروکسل برگزار شد.

بسیاری از مقامات بلندپایه ایرانی در این نشست شرکت و سخنرانی کردند. یکی از مهم ترین موضوع گفتگوها در این نشست حفظ توافق هسته ای ایران و دورزدن تحریم های جدید آمریکا در راستای ادامه حضور شرکت های اروپایی در ایران بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

امیرحسین زمانی نیا، معاون وزیر نفت و عضو تیم مذاکره کننده هسته ای در دولت هشتم و یازدهم یکی از میهمانان این نشست بود. وی در این نشست درباره خروج آمریکا از برجام و چگونگی حفظ توافق هسته ای با ایران سخنرانی کرد. امیرحسین زمانی نیا تاکید کرد که زمان بسرعت می گذرد و اروپایی ها هنوز بصورت عملی برنامه جامع و مشخصی برای حفظ برجام ندارند در حالی که بسیاری از شرکت های اروپایی ایران را ترک می کنند.

خبرنگار یورونیوز از امیرحسین زمانی‌نیا پرسید آیا به ادامه برجام و ماندن شرکت های اروپایی در ایران امیدوار است؟

امیرحسین زمانی نیا در پاسخ گفت: « زمان به سرعت می گذرد و نمی توان خیلی نسبت به آینده خوشبین بود. صبر استراتژیکی ایران لبریز شده چرا که همانطور که گفتم تعادل برجام با خروج آمریکا و تحریم های جدید از بین رفته است. آنهایی که معتقدند برجام اهمیت دارد باید بزودی دوایی برای این درد پیدا کنند.»

محمد حسین عادلی، دبیرکل مجمع کشورهای صادرکننده گاز و یکی از برگزارکنندگان این نشست معتقد است یکی از راه حلهای دورزدن تحریم ها فناوری های جدید است.

آقای عادلی به یورونیوز گفت: « راه های بسیاری در بخش دانش و فناوری ها وجود دارد که مرزها و تحریم ها را از بین می برد. چرا که می توان ارتباط بین کشورها را از طریق وب و فناوری های جدید برقرار کرد و نه فقط از راه های رسمی موجود! [زیرا با فناوری‌های جدید] نیاز به حضور افراد و پول و جابجایی آنها از یک نقطه به نقطه دیگر وجود نخواهد داشت.»

محمد حسین عادلی اظهار امیدواری کرد نشست هایی از این دست بتواند تجار و رهبران اروپایی را بیش از پیش قانع کند تا در ایران بمانند و تجارت با این کشور را ادامه دهند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روحانی در وین با رئیس جمهوری اتریش دیدار کرد

راه اندازی کارخانه تولید مواد اولیه برای غنی‌سازی اورانیوم در اصفهان

عالی‌ترین دادگاه اتحادیه اروپا مجارستان را تا زمان رعایت قوانین پناهدگی اتحادیه روزانه یک میلیون یورو جریمه کرد