روحانی در وین با رئیس جمهوری اتریش دیدار کرد

روحانی در وین با رئیس جمهوری اتریش دیدار کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس جمهوری اتریش در دیدار با حسن روحانی نسبت به خروج آمریکا از برجام اظهار تاسف کرد.

آگهی

رئیس جمهور اتریش در بدو ورود حسن روحانی با رئیس جمهور و هیات همراه وی دیدار کرد. الکساندر فندربلن در این دیدار با انتقاد از خروج آمریکا از برجام اعلام کرد که اتریش از وضع تحریم های جدید علیه ایران کاملا متاسف است. 

رئیس جمهوری اتریش نقش اجرایی ندارد و بیشتر ناظر اس تا صدراعظم و کابینه دولت به قانون اساسی وفادار بمانند. فندربلن اعلام کرد که تحریم های جدید علیه ایران مسلما ناقض حقوق انسان ها است. او گفت: «تصمیم دونالد ترامپ تنها به مشکلات منطقه اضافه خواهد کرد.»

رئیس جمهوری اتریش تاکید کرد صدها شرکت اتریشی در ایران فعالیت می کنند و اتریش مانند اتحادیه اروپا تمام سعی خود را خواهد کرد تا برجام حفظ شود و شرکت های اروپایی که به تازگی به ایران رفته اند مجبور نباشند این کشور را ترک کنند.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا تنها یک ماه پس از خروج آمریکا از برجام اعلام کرد که کشورش سخت ترین تحریم ها را علیه ایران بکار خواهد گرفت. 

از زمان خروج آمریکا از برجام تاکنون اغلب شرکت های بزرگ اروپایی مشغول در ایران سرمایه گذاری ها را به حالت تعلیق درآورده اند. از جمله غول نفتی توتال که در هفته های اخیر مدیرعامل آن اعلام کرد بدلیل فشار آمریکا توتال نمی تواند در ایران بماند.

حسن روحانی پس از این دیدار با صدراعظم اتریش هم دیدار کرد. خبرهای بیشتر در این زمینه را متعاقبا منتشر خواهد شد. 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خروج آمریکا از برجام؛ امید ایران به دور زدن تحریم‌ها با فناوری دیجیتال

هشدار گروسی: از بلندپروازی‌های هسته‌ای ایران غافل نمانید؛ باید به فکر توافق برجام ۲ بود

ترویکای اروپایی از گروسی خواستند تا گزارش برنامه‌ هسته‌ای ایران را به صورت علنی منتشر کند