بروکسل میزبان نمایشگاهی درجهت حمایت از آزادی بیان و گزارشگران مستقل

بروکسل میزبان نمایشگاهی درجهت حمایت از آزادی بیان و گزارشگران مستقل
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ترکیه و برخی از کشورهای منطقه بالکان در زمره خطرناک ترین کشورها برای خبرنگاران هستند و بروکسل پایتخت اتحادیه اروپا نمایشگاهی در جهت حمایت از خبرنگاران مستقلی که خطرهای زیادی را پذیرا می شوند تا گزارش های افشاگرانه منتشر کنند، برگذار کرد.

آگهی

در بروکسل پایتخت اتحادیه اروپا نمایشگاهی در جهت حمایت از گزارشگرانی که در ترکیه و برخی از کشورهای منطقه بالکان در معرض شدیدترین خطرها قراردارند برگزار شد. این نمایشگاه با حمایت یونسکو و اتحادیه اروپا برگزار شد. 

هدف اصلی این نمایشگاه حمایت از آزادی های بیان و رسانه های مستقل در اروپا عنوان شده است. اتحادیه اروپا دلیل برگزاری این نمایشگاه را حضور رسانه های مستقل به عنوان رکن مهم دموکراسی عنوان کرده است.

یکی از مسئولان برگزاری این نمایشگاه می گوید که روزنامه نگاران بدلیل حقوق های بسیار پایین در سراسر اروپا اجازه نمی یابند تا آزاد و مستقل کار کنند. به گفته او در برخی از کشورهای اروپایی خبرنگاران کمتر از ۲۰۰ یورو در ماه درآمد دارند که به نسبت استاندارد حقوق در کل قاره اروپا رقمی ناچیز است.

ترکیه به عنوان کشوری اروپایی سیاه ترین روزها و ماه ها را در دو سال اخیر برای روزنامه نگاران رقم زده است. این کشور بزرگترین زندان روزنامه نگاران جهان در سال گذشته میلادی بوده است. بیش از ۱۵۰ روزنامه نگار ترک در زندان به سرمی برند و دولت رجب طیب اردوغان در دو سال گذشته بیش از ۱۸۰ رسانه مستقل را تعطیل کرده است.

رناته شرودر، دبیرکل فدراسیون روزنامه نگاران اروپا می گوید: «در حال حاضر پروژه هایی در حمایت از خبرنگاران ترک داریم. ما از انجمن های صنفی خبرنگاران همزمان حمایت می کنیم. کار سختی پیش روی ماست اما سعی می کنیم تا با تمام همکاران ترکمان در این زمینه همدلی و همراهی داشته باشیم.»

در این نمایشگاه همچنین یاد خبرنگارانی که در حین انجام وظیفه در سال های گذشته جان سپرده اند گرامی داشته شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر خارجه ترکیه: روزنامه نگاران زندانی در ترکیه همگی حامی تروریسم هستند

روز جهانی آزادی مطبوعات؛ هشدار نسبت به امنیت روزنامه نگاران در سراسر جهان

مرکل خطاب به دولت ترکیه: استقلال روزنامه نگاران باید حفظ شود