وزیر خارجه ترکیه: روزنامه نگاران زندانی در ترکیه همگی حامی تروریسم هستند

وزیر خارجه ترکیه: روزنامه نگاران زندانی در ترکیه همگی حامی تروریسم هستند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اتحادیه اروپا با وجود اختلاف نظرها به گفتگوها با ترکیه ادامه می دهد.

آگهی

اتحادیه اروپا با وجود اختلاف نظرها به گفتگوها با ترکیه ادامه می دهد. این سخنان فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپاست که روز سه شنبه در دیدار با مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه نسبت به آن تاکید کرد.

فدریکا موگرینی گفت: «همانگونه که قبلا بارها متذکر شده ایم نیاز به گفتگوهای جدی داریم که در آن دو طرف مذاکرات به خواستهای یکدیگر احترام بگذارند. همچنین برای پیشرفت در مذاکرات دولت ترکیه باید به حقوق اساسی مردم این کشور احترام بگذارد. این موضوع پایه روابط اتحادیه اروپا با ترکیه است.»

اتحادیه اروپا بارها گسترش سرکوبها و بازداشتهای متعدد در دوازده ماه گذشته ترکیه را زیر سوال برده است. دولت ترکیه پس از کودتای نافرجام در این کشور هزاران نفر از فعالان مدنی، روزنامه نگاران و کارمندان دولت را بازداشت کرده است.

با این حال مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه می گوید: « چه روزنامه نگار و یا فعال سیاسی این موضوع اهمیتی ندارد. شما از یک سو روزنامه نگارانی دارید که آزادی کار حرفه ای انجام می دهد و در سوی دیگر شبه روزنامه نگارانی که از سازمانی تروریستی حمایت می کنند. باید بین این دو گروه تفاوت قائل شد.»

این در حالیست که سازمانهای حقوق بشری دولت ترکیه را به سرکوبهای گسترده و بی سابقه روزنامه نگاران محکوم می کنند.

جان دالهویسون، نماینده اروپای سازمان عفو بین الملل در اینباره می گوید: « جامعه مدنی ترکیه روزها و ماههای حساسی را سپری می کند. جامعه جهانی باید مراقب روابط سیاسی با ترکیه باشد. روابط سیاسی با ترکیه باید تغییر کنند و همکاران ما در این کشور باید آزاد شوند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بروکسل میزبان نمایشگاهی درجهت حمایت از آزادی بیان و گزارشگران مستقل

شکست طرفداران روسیه در انتخابات کرواسی؛ محافظه‌کاران پیروز نیاز به ائتلاف با راست افراطی دارند

آغاز انتخابات پارلمانی در کرواسی؛ رئیس جمهور منتقد اروپا در سودای نخست‌وزیری است