Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کمیسیون اروپا برنامه اروپای بدون پلاستیک را ارائه کرد

کمیسیون اروپا برنامه اروپای بدون پلاستیک را ارائه کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیسیون اروپا برنامه و طرح های خود برای مبارزه با مصرف و تولید پلاستیک در قاره سبز را دوشنبه ارائه کرد.

آگهی

کمیسیون اروپا روز دوشنبه از طرح اتحادیه برای مبارزه تولید و مصرف پلاستیک در این قاره پرده برداشت.

این کمیسیون طی آخرین گزارش اعلام کرد که ۷۰ درصد آلودگی‌های زیست محیطی در مناطق شهری و روستایی و همچنین در اقیانوس‌ها را زباله های پلاستیکی تشکیل می دهند.

کمیسیون برای کاهش مصرف پلاستیک ابتدا خواهان استفاده حداقلی کیسه‌های پلاستیکی توسط شهروندان شده است و به این ترتیب این کیسه‌ها بیش از پیش در بازارها نایاب خواهند شد. مصرف ظروف پلاستیکی برای مصرف در بارها و رستوران‌ها نیز قدغن خواهد شد. شرکت‌های تولید سیگار ناگزیر خواهند شد در فیلتر سیگارهایشان کمتر از مواد پلاستیکی استفاده کنند.

تولید کنندگان اسباب بازی و وسایل ورزشی از جمله توپ‌های فوتبال باید از این پس مقدار پلاستیک استفاده شده در وسایل‌ تولیدی را بر روی برچسب استاندارد اتحادیه اروپا درج کنند. 

بیشتر بخوانید:

کمیسیون اروپا بزودی میزان استفاده مجاز از پلاستیک را برای بسیاری از محصولات صنایع مختلف منتشرخواهد کرد، به این ترتیب شرکت‌هایی که از مواد پلاستیکی در ساخت وسایل استفاده می کنند باید مقررات کمیسیون را رعایت کنند.

کمیسیون اروپا می گوید با کاهش تولید و مصرف پلاستیک در قاره سبز و جایگزینی مواد دیگر می توان به ایجاد ۳۰ هزار فرصت شغلی جدید امیدوار بود.

کمیسیون اروپا در طرح و برنامه‌های خود در نظر دارد تا میزان ۹۰ درصد تولید و مصرف پلاستیک در اروپا را تا سال ۲۰۲۵ کاهش دهد. فرانتس تیمرمن، نایب رئیس کمیسیون اروپا از رهبران کشورهای عضو اتحادیه خواست تا مفاد طرح و برنامه‌های جدید کمیسیون را اجرا کنند چرا که آلودگی‌های زیست محیطی ناشی از تولید پلاستیک اروپا را با خطری جدی مواجه کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بررسی اثرات و تعامل ذرات ریزپلاستیک با آب سطح دریاها

تنگ شدن مسیر مهاجرت غیرقانونی به اتحادیه اروپا؛ ۱۵ کشور خواستار برون‌سپاری پرونده‌های پناهندگی شدند

کارت‌های خرید مخصوص پناهجویان در آلمان؛ چرا دولت آن را معرفی کرد و آیا باعث تبعیض می‌شود؟