Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

اعتراض تاکسی داران بروکسل به رانندگان اوبر

اعتراض تاکسی داران بروکسل به رانندگان اوبر
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سه شنبه رانندگان تاکسی در بروکسل پایتخت بلژیک میدان منتهی به کمیسیون اروپا را مسدود کردند تا از این طریق اعتراض خود نسبت به رقابت نابرابر با تاکسی های اینترنتی را به گوش مقامات دولتی برسانند.

آگهی

نزدیک به ۶۵۰ راننده تاکسی در بروکسل در اعتراض به راننده های تاکسی های اینترنتی، اوبر، دست به اعتراض و اعتصاب زدند و یکی از مهم ترین میدان‌های شهر، میدان شومن، را با خودروهایشان بستند. میدان شومان در کنار ساختمان کمیسیون اروپا و شورای اروپا واقع است.

راننده‌های تاکسی بروکسل معتقدند که رقابت آنها با رانندگان اوبر و دیگر تاکسی‌های اینترنتی کاملا نابرابر است. به گفته آنها هزینه ای که این رانندگان بابت مالیات و مجوز تاکسی هایشان می پردازند بسیار بیشتر از پولی است که رانندگان تاکسی های اینترنتی به شرکت اوبر و دولت پرداخت می کنند.

رانندگان معترض به یورونیوز گفتند که در سه سال گذشته، پس از ورود اوبر به چرخه تاکسی های بروکسل آنها سه چهارم از درآمد سالیانه شان را از دست داده اند. هم چنین تاکسی داران معترض معتقدند که معضلی که ناشی از جهانی شدن اقتصاد و به گفته آنها «اوبریزاسیون» است تنها به راننده‌‌ها ختم نخواهد شد و تمام اصناف دیگر را تحت تاثیر قرارخواهد داد.

همچنان بسیاری از مشتری های تاکسی ترجیح می دهند از اوبر استفاده کنند چرا که همواره بیشتر در دسترس است و قیمت آن در بسیاری از موارد ارزانتر از تاکسی های معمولی است. برخی از شهروندان هم می گویند بدلیل کنترلی که روی اوبر هست با خیال راحت تری از آن استفاده می کنند. مسیر تاکسی های اینترنتی کاملا روی نقشه های گوگل قابل تعقیب است و این موضوع برای بسیاری از افراد نکته قابل توجهی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درگیری پلیس ضدشورش اسپانیا با رانندگان معترض تاکسی در مادرید

کرایه گران راننده تاکسی را راهی زندان کرد

از زندان‌ تا پارلمان؛ چگونه دو حبس‌کشیده به نهاد قانون‌گذاری اتحادیه اروپا راه یافتند؟