درگیری پلیس ضدشورش اسپانیا با رانندگان معترض تاکسی در مادرید

درگیری پلیس ضدشورش اسپانیا با رانندگان معترض تاکسی در مادرید
نگارش از Euronews

راننده های تاکسی در پایتخت اسپانیا با مسدودکردن خیابان های پایتخت خواهان اجرای قوانین محکم تری علیه شرکت های تاکسی اینترنتی شدند.

صدها تن از رانندگان تاکسی با مسدودکرردن خیابان های مهم پایتخت اسپانیا خواستار وضع قوانین سخت و محکم تر علیه  شرکت اوبر و دیگر تاکسی های اینترنتی شدند. 

پلیس ضدشوروش ساعت ها زمان گذاشت تا بتواند رانندگان تاکسی خشمگین را متفرق کند. رانندگان تاکسی شهر مادرید اعتراضات خود را از هفته گذشته آغاز کردند. 

پنج روز پیش نیز پلیس ضد شورش اسپانیا با رانندگان معترض تاکسی در مادرید درگیر شده بود. این رانندگان تاکسی یکی از مهم ترین بزرگراههای شهر را مسدودکرده بودند. 

راننده های تاکسی مادریدی می گویند بدلیل پرداخت ناچیز مالیات توسط راننده تاکسی های ایترنتی آنها قیمت های بسیار پایین به مشتری ها می دهند و به همین دلیل تاکسی های پایتخت توان رقابت با آنها را ندارند. رانندگان می گویند که این اعتصاب را تا زمانی که مقامات منطقه‌ ای مادرید راه‌ حل مناسبی شبیه به آنچه در بارسلونا در جریان است ارائه کنند، ادامه خواهند داد.

اعتراضات در حالی است که از ماه سپتامبر دولت اسپانیا از شرکت های بزرگ تاکسی های اینترنتی خواسته است تا تعداد خودروها و رانندگان را محدودتر کنند با این حال راننده های تاکسی مادرید همچنان خواهان اجرای قوانین محکم تری علیه شرکت های تاکسی های اینترنتی هستند. 

راننده های تاکسی در دومین شهر مهم و پرجمعیت اسپانیا، بارسلونا نیز هفته گذشته به اعتصاب چند روزه و اعتراضات خیابانی پایان دادند. 

تحت فشار اعتصاب یک هفته‌ای در بارسلونا، دولت منطقه‌ای کاتالان کاربران اَپ‌های اوبر و کبیفای را مجبور کرده است، سرویس تاکسی خود را بلافاصله برای مسافران ارائه ندهد و یکساعت فاصله بین زمان درخواست و ارائه سرویس پیش بینی شود تا امنیت شغلی رانندگان تاکسی افزایش یابد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مطالب مرتبط