Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

پارلمان اروپا قاطعانه خواستار شناسایی قاتلان روزنامه نگار مالتی شد

پارلمان اروپا قاطعانه خواستار شناسایی قاتلان روزنامه نگار مالتی شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

پارلمان اروپا در استراسبورگ فرانسه، سه شنبه کارش را با سکوت در احترام به یاد روزنامه نگار مالتی که در تروری فیجع هفته گذشته کشته شد آغاز کرد. روز هفدهم اکتبر دافنه کاروانا گالیزیا، روزنامه‌نگار تحقیقی ۵۳ساله و وبلاگ‌نویس مشهور مالتی پس از انفجار یک بمب که به خودرو او متصل شده بود، به قتل رسید.

یکی از نمایندگان از حزب محافظه کار مردم، دیوید کازا، در این باره می گوید: « نهادهای ما با فروپاشی بی سابقه مواجه شده اند، حکومت قانون در مالت با مشکل مواجه است. باید کاری کنیم کارستان تا نهادهای سیاسی ما کارکرد دموکراتیک را خود بدست بیاورند. درباره این ترور مقامات مالت باید مسئولیت بپذیرند و نخست وزیر این جزیره باید استعفا دهد.»

اسون ژیه گولد، از سبزهای پارلمان می گوید: « در دوره بحرانی بسر می بریم باید هرچه زودتر عامل و آمران این قتل فجیع را پیدا کنیم. باید تحقیقات گسترده مستقلی در این زمینه آغاز شود و همچنین باید نهادهای بین المللی بر این مساله نظارت کنند. باید علیه گروههای مافیایی فعال در اروپا فعالیت کنیم.»

ترور فجیع خبرنگار افشاگر مالتی، دافنه کاروانا گالیسیا، واکنشهای بسیاری از نهادهای حقوق بشری، اتحادیه اروپا و کشورهای مختلف جهان را برانگیخته است. اف بی‌آی، پلیس فدرال ایالات متحده اعلام کرد برای شناخت عاملان و آمران این ترور با دولت مالت همکاری خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نشست بی‌حاصل برای تعیین منصب‌های اصلی اتحادیه اروپا؛ راست میانه و ایتالیایی‌ها چه خوابی دیده‌اند؟

خلبانان جوان اوکراینی در فرانسه با ذهنیتی متفاوت‌تر از آموزه‌های شوروی دوره می‌بینند

فهرست نامزدها برای پست‌های کلیدی اتحادیه اروپا در مهمانی غیررسمی سران؛ چه کسانی می‌مانند و می‌روند؟