Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

وزاری خارجه اتحادیه اروپا مصمم در پشتیبانی از برجام

وزاری خارجه اتحادیه اروپا مصمم در پشتیبانی از برجام
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

۲۸ وزیر خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا با قاطعیت بر ادامه روند توافق هسته‌ای با ایران تاکید کردند و در بیانیه‌ای اعلام کردند برجام بهترین نمونه مبارزه با گسترش سلاحهای هسته‌ای در جهان است.

وزیر خارجه فرانسه، ژان ایو لودریان گفت: « که کشورهای عضو اتحادیه اروپا در مبارزه با خلع سلاح هسته‌ای و عدم گسترش آن کاملا هم نظر و هماهنگ هستند و امیدواریم در باره برجام فشار زیادی به کنگره آمریکا وارد کنیم تا رای عدم پایبندی ایران به برجام تصویب نشود.»

اتحادیه اروپا می گوید راه حل اصلی زبان دیپلماسی است و اروپایی‌ها معتقدند ایران نقش بسزایی در حل مشکلات منطقه‌ای دارد. از سوی دیگر اروپایی‌ها قراردادهای متعددی با ایران امضا کرده اند و منافع اقتصادی در سیاست گفتگو تاثیر گذار است.

بوریس جانسون وزیر خارجه بریتانیا درباره بحران کره شمالی می گوید اتحادیه اروپا تحریمهای جدیدی را علیه پیونگ یانگ به اجرا می گذارد. وی گفت اروپا باید فشارها روی پیونگ یانگ را تشدید کند.

سلاحهای اتمی پیونگ یانگ پس از برجام، مهمترین محور گفتگوهای وزرای خارجی کشورهای عضو اتحادیه اروپا بود. مقامات اروپایی بی‌تردید و قاطعانه خواهان افزایش تحریمها علیه این کشورهستند. البته این تحریمها پیش از همه به مردم فشاروارد می کند و اروپا اعلام کرده است که این حساسیتها را درک می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نشست بی‌حاصل برای تعیین منصب‌های اصلی اتحادیه اروپا؛ راست میانه و ایتالیایی‌ها چه خوابی دیده‌اند؟

خلبانان جوان اوکراینی در فرانسه با ذهنیتی متفاوت‌تر از آموزه‌های شوروی دوره می‌بینند

فهرست نامزدها برای پست‌های کلیدی اتحادیه اروپا در مهمانی غیررسمی سران؛ چه کسانی می‌مانند و می‌روند؟