Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

عفو بین الملل: تا زمانی که جنگ، فقر و تبعیض هست پناهجویان راه خود را پیدا می کنند

عفو بین الملل: تا زمانی که جنگ، فقر و تبعیض هست پناهجویان راه خود را پیدا می کنند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اتحادیه اروپا با وجود هشدارهای مکرر سازمان های غیردولتی نسبت به عدم کارکرد دیوارهای مرزی خواستار سرمایه گذاری کشورهای عضو برای کنترل کامل عبور و مرور مهاجران از دریای مدیترانه بین لیبی و ایتالیا…

آگهی

اتحادیه اروپا با وجود هشدارهای مکرر سازمان های غیردولتی نسبت به عدم کارکرد دیوارهای مرزی خواستار سرمایه گذاری کشورهای عضو برای کنترل کامل عبور و مرور مهاجران از دریای مدیترانه بین لیبی و ایتالیا است.

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه در کمیسیون اروپا گفت: «ما بواسطه همکاریهای متعدد بسیاری از کشورهای آفریقایی از جمله نیجر موفق شده ایم با کاهش عمده حضور پناهجویان به لیبی و سپس مدیترانه مواجه باشیم.»

با این حال نماینده سازمان عفو بین الملل در بروکسل می گوید تا زمانی که جنگ و فقر و تبعیض هست پناهجویان راه خود را پیدا خواهند کرد.

ایورنا مکگوان، دبیرکل سازمان عفو بین الملل در اروپا می گوید: « هرچقدر دیوارها را بلندتر کنیم، نردبانها بلندتر خواهند شد و مردم کارشان را خواهند کرد. مسلم است تا زمانی که خشونت و درگیری و جنایات جنگی و فقربی سابقه وجود دارد بسیاری سعی در فرار خواهند کرد. به جای دیوارها باید به پناهجویان کمک کنیم، کلاسهای کارآموزی تشکیل دهید. به خانواده هایشان کمک کنید.»

از آغاز سال ۲۰۱۷ میلادی بیش از ۲۰۰۰ نفر از پناهجویان در دریای مدیترانه غرق شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اقلیت‌های فرانسه برای استخدام در شرکت‌های بزرگ با تبعیض مواجه‌اند

عفو بین الملل: اروپا به پناهجویان پشت کرده است

بحران پناهجویان؛ اروپا قوانین بشردوستانه گذشته را بازنگری می کند