Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

گسترش روابط تجاری ژاپن و اروپا؛ انتقاد بی سابقه توسک از دولت ترامپ

گسترش روابط تجاری ژاپن و اروپا؛ انتقاد بی سابقه توسک از دولت ترامپ
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اتحادیه اروپا درست یکروز قبل از دیداررهبران کشورهای گروه بیست در هامبورگ میزبان نخست زیر ژاپن شینزو آبه بود.

آگهی

اتحادیه اروپا درست یکروز قبل از دیداررهبران کشورهای گروه بیست در هامبورگ میزبان نخست زیر ژاپن شینزو آبه بود.

آقای شینزو در بروکسل با رئیس شورا و کمیسیون اتحادیه اروپا، دونالد توسک و ژان کلود یونکر دیدار کرد.

نخست وزیرژاپن اعلام کرد که در این دیدار درباره انعقاد یک قرارداد مهم تجاری بین اتحادیه اروپا و ژاپن، طرفین به توافق رسیده اند. او در بروکسل باردیگر بر اهمیت پیمان اقتصادی TPP، پیمانی میان کشورهای اقیانوس آرام که ایالات متحده پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ از آن خارج شده است تاکید کرد.

شینزو آبه گفت: «متاسفانه، درباره این پیمان اقتصادی باید گفت که آمریکا از عضویت آن خارج شده است. همزمان ژاپن و کشورهای عضو اتحادیه اروپا برسر یک قرارداد مهم تجاری به توافق رسیده اند. اطمینان دارم که این قرارداد مشترک با اروپا می تواند تاثیری مثبت روی پیمان تی پی پی داشته باشد.»

سیاست های اقتصادی محافظه کارانه دونالد ترامپ عاملی شده است تا ژاپن بیش از گذشته به تقویت و گسترش روابط خود با اروپا تلاش کند. برای دونالد توسک گسترش روابط اتحادیه اروپا و ژاپن نمونه موفق قراردادهای آینده است.

رئیس شورای اتحادیه اروپا در کنفرانس خبری با انتقاد بی سابقه از دولت آمریکا گفت: «در حالیکه بسیاری قصد بازگشت به دوران انزوا و ملی گرایی و در نهایت ترس از فروپاشی را دارند ما نشان می دهیم که نیازی نیست صدسال به عقب بازگردیم.»

برای دبیرکل اتحادیه های خدمات دولتی با وجود افزایش و گسترش قرادادهای مشترک اقتصادی باید نگران حذف سرویس و خدمات دولتی در اروپا هم شد.

پنی کلارک می گوید: «باید حواسمان باشد در زمینه های حساس از جمله بهداشت و تامین اجتماعی، تعلیم و تربیت و نیازهای اولیه مانند انرژی مانند آب شرب وارد بازیهای خطرناک حذف سرویس و خدمات دولتی نشویم. باید قوانینی تنظیم کنیم که روی این موضوعات نظارت دارند.»

تا پایان هفته قرارداد مشترک بین ژاپن و اتحادیه اروپا به امضا می رسد. طی این قرارداد قوانین صادرات و واردات تسهیل می شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعلام جشن سوسیالیست‌ها؛ حزب راست افراطی «وُکس» اسپانیا از دولت‌های ائتلافی ۵ منطقه کناره‌گیری کرد

ترکش‌ سفر اوربان به مسکو؛ برخی اعضای اتحادیه اروپا وزرایشان را به جلسات با ریاست مجارستان نمی‌فرستند

دومین فراکسیون راست افراطی پارلمان اروپا با همکاری حزب «آلترناتیو برای آلمان» تشکیل شد