Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

عامل حمله ایستگاه قطار بروکسل در هیچ لیستی از مظنونان به تروریسم نبوده است

عامل حمله ایستگاه قطار بروکسل در هیچ لیستی از مظنونان به تروریسم نبوده است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هنوز پلیس بلژیک دقیقا جایگاه اجتماعی و وابستگیهای ایدئولوژیک عامل حمله شب گذشته ایستگاه مرکزی بروکسل را مشخص نکرده است.

آگهی

هنوز پلیس بلژیک دقیقا جایگاه اجتماعی و وابستگیهای ایدئولوژیک عامل حمله شب گذشته ایستگاه مرکزی بروکسل را مشخص نکرده است.

اولین علایم نشان می دهد که او در هیچکدام از لیست های افراد مظنون به تروریسم و جرائم دیگر نبوده است و تنها به دلیل داشتن کمی مواد مخدر یک بار بازداشت شده است.
کلود مونیک یکی از برجسته ترین کارشناسان تروریسم در این باره می گوید: « شانس با ما یار بوده است که در آخرین لحظه قبل از آغاز حمله او توسط سربازان حاضر در ایستگاه مورد هدف قرار گرفته است. در واقع این بار در آخرین مرحله مانع از حمله شده ایم، به همین دلیل ما نمی توانیم مطمین باشیم که توانای مقابله ۱۰۰ درصد با مشکلات را داریم. نمی توانیم مانع از حملات در تمامی مدارس، تمامی کلیساها و مکانهای عمومی شویم. آنچه که واضح است این که حضور دائمی نیروهای نظامی به کمک زیادی می کند. چرا که پیش از آنها نیروهای امنیتی و اطلاعاتی متوجه افراطی شدن این فرد نشده بودند.»

می دانیم که عامل حمله مانند بسیاری دیگر از افراطیون بلژیک در سالهای اخیر از محله مولنبک بروکسل می آمده است. فرانسوا شپمان سیاستمدار فرانسوی که خود از این محله می آید به خبرنگار ما گفت: « نزدیک به ۲۰ هزار خانوار در این محله زندگی می کنند. بعد از حملات سال گذشته بروکسل ما کنترل و نظارتهای دقیقی انجام داده ایم. تمام سازمان ها و موسسات غیر انتفاعی تحت کنترل ما قرار دارند. نزدیک به ۱۸۰۰ آنها در این محله فعالیت می کنند. برخی از آنها که با سازمانهای تروریستی و افراطی ارتباط داشتند را شناسایی و منهدم کرده ایم.»

برای مبارزه با تروریسم در بلژیک که پایتخت آن مقر اتحادیه اروپایی نیز هست تدابیر ویژه ای از جمله کنترل مداوم هویت افراد و بازجوییها و بازپرسیها بدون اجازه قوه قضاییه در دستور کار قرار دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عالی‌ترین دادگاه اتحادیه اروپا مجارستان را تا زمان رعایت قوانین پناهدگی اتحادیه روزانه یک میلیون یورو جریمه کرد

وضع تعرفه واردات خودروهای الکتریکی چینی از جیلی تا تسلا و بی‌ام‌و؛ کمیسیون اروپا نرخ‌ها را اعلام کرد

از زندان‌ تا پارلمان؛ چگونه دو حبس‌کشیده به نهاد قانون‌گذاری اتحادیه اروپا راه یافتند؟