اتحادیه اروپا به کشورهای عضو: تعهدات خود در قبال پناهجویان را نادیده نگیرید

اتحادیه اروپا به کشورهای عضو: تعهدات خود در قبال پناهجویان را نادیده نگیرید
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیسیون اتحادیه اروپا به کشورهای عضو این اتحادیه هشدار داد.

آگهی

کمیسیون اتحادیه اروپا به کشورهای عضو این اتحادیه هشدار داد. کمیسر مسوول امور مهاجران گفت برخورد شدیدی علیه کشورهایی می شود که حاضر نشده اند طبق توافق های پیشین از پناهجویان استقبال کنند.

دیمیتری آورامپولوس می گوید: «ما کشورهای عضور اتحادیه که قوانین مهاجرتی مورد نظر اتحادیه اروپایی را رعایت نکنند تنبیه خواهیم کرد. آنها باید به عهدشان عمل کنند. تمام کشورها باید توافقهایی را که اعضا بطور مشترک به آن رسیده اند رعایت کنند.»

کمیسیون اتحادیه اروپا در این باره به تصمیم دولت جمهوری چک هم واکنش نشان داد. جمهوری چک اعلام کرده است که این کشور از این پس قوانین مهاجرتی اتحادیه اروپا در این کشور را به حالت تعلیق در می آورد.

میلان کووانک وزیر کشور جمهوری چک می گوید:« دولت جمهوری چک بدلیل وخیم ترشدن اوضاع و شرایط امنیتی از ما خواسته تا در حال حاضر از پذیرش پناهجویان خودداری کنیم. دولت از وزیر کشور خواسته تا تمام فعالیتها در این زمینه را به حالت تعلیق درآورد. به این ترتیب ما از این پس وظیفه پذیرش پناهجویانی که به ایتالیا و یونان می رسند را نخواهیم داشت.»

با توجه به قوانین مورد تایید اروپایی جمهوری چک وظیفه داشت تا دست کم از ۲۶۹۱ پناهجو استقبال بعمل آورد که البته تعداد پناهجویان وارد شده به این کشور از دهها نفر تجاوز نمی کند. وضعیت پناهجویان در لهستان و مجارستان و اسلواکی هم به همین گونه است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تجربه‌های اروپایی؛ چگونه کشورها از زنان قربانی خشونت خانگی حمایت مالی، درمانی و حقوقی می‌کنند؟

افشای مفاد پیش‌نویس کمیسیون اروپا؛ از جرم انگاری تبلیغ مهاجرت تا دو برابر شدن مجازات زندان قاچاقیان

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا مجوز ممنوعیت استفاده کارمندان زن از حجاب را در بخش دولتی صادر کرد