Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

اتحادیه اروپا به کشورهای عضو: تعهدات خود در قبال پناهجویان را نادیده نگیرید

اتحادیه اروپا به کشورهای عضو: تعهدات خود در قبال پناهجویان را نادیده نگیرید
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیسیون اتحادیه اروپا به کشورهای عضو این اتحادیه هشدار داد.

آگهی

کمیسیون اتحادیه اروپا به کشورهای عضو این اتحادیه هشدار داد. کمیسر مسوول امور مهاجران گفت برخورد شدیدی علیه کشورهایی می شود که حاضر نشده اند طبق توافق های پیشین از پناهجویان استقبال کنند.

دیمیتری آورامپولوس می گوید: «ما کشورهای عضور اتحادیه که قوانین مهاجرتی مورد نظر اتحادیه اروپایی را رعایت نکنند تنبیه خواهیم کرد. آنها باید به عهدشان عمل کنند. تمام کشورها باید توافقهایی را که اعضا بطور مشترک به آن رسیده اند رعایت کنند.»

کمیسیون اتحادیه اروپا در این باره به تصمیم دولت جمهوری چک هم واکنش نشان داد. جمهوری چک اعلام کرده است که این کشور از این پس قوانین مهاجرتی اتحادیه اروپا در این کشور را به حالت تعلیق در می آورد.

میلان کووانک وزیر کشور جمهوری چک می گوید:« دولت جمهوری چک بدلیل وخیم ترشدن اوضاع و شرایط امنیتی از ما خواسته تا در حال حاضر از پذیرش پناهجویان خودداری کنیم. دولت از وزیر کشور خواسته تا تمام فعالیتها در این زمینه را به حالت تعلیق درآورد. به این ترتیب ما از این پس وظیفه پذیرش پناهجویانی که به ایتالیا و یونان می رسند را نخواهیم داشت.»

با توجه به قوانین مورد تایید اروپایی جمهوری چک وظیفه داشت تا دست کم از ۲۶۹۱ پناهجو استقبال بعمل آورد که البته تعداد پناهجویان وارد شده به این کشور از دهها نفر تجاوز نمی کند. وضعیت پناهجویان در لهستان و مجارستان و اسلواکی هم به همین گونه است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عالی‌ترین دادگاه اتحادیه اروپا مجارستان را تا زمان رعایت قوانین پناهدگی اتحادیه روزانه یک میلیون یورو جریمه کرد

وضع تعرفه واردات خودروهای الکتریکی چینی از جیلی تا تسلا و بی‌ام‌و؛ کمیسیون اروپا نرخ‌ها را اعلام کرد

از زندان‌ تا پارلمان؛ چگونه دو حبس‌کشیده به نهاد قانون‌گذاری اتحادیه اروپا راه یافتند؟