اروپا در مقابل چالش حملات تروریستی

Access to the comments نظرها
نگارش از Soroush Alavi
اروپا در مقابل چالش حملات تروریستی

پاریس، نیس، بروکسل، برلین، استکهلم و لندن، طی ۱۸ ماه اخیر شهرهای زیادی در اروپا هدف حملات تروریستی بوده ا ند. حملاتی با چاقو، تیراندازی و یا راندن کامیون بسوی جمعیت. در اروپا تعداد حملات تروریستی در حال افزایش است. از سوی دیگر مشخصات تروریستها و شناسایی آنها بسیار دشوار است.

اگر فکر میکنید عاملان حملات جوانان خشمگین و از اجتماع رانده شده هستند باید گفت که تنها قسمتی از جواب مسئله را دارید. اگر فکر می کنید افراطی ها هستند باید گفت از واقعیت دور هستید. تروریستها مشخصات مختلفی می توانند داشته باشند و این چالش بزرگی برای بازداشت آنها است.

با این وجود تنها موضوعی که همه کارشناسان اطلاعاتی با آن موافق هستند فضای زندانها است که می تواند مکانی برای رشد و قوت گرفتن تروریسم باشد. در زندانها است که اغلب افراد افراطی می شوند و به جریانهای افراطی اسلامگرا می پیوندند. بنابراین احتمال آن وجود دارد زندانی هایی که با افراد تروریست در ارتباط هستند آنها نیز افراطی شوند.

خبرنگار یورونیوز به لندن رفته و با عثمان رجا، رییس یک مرکز مشاوره برای مبارزه با افراط گرایی دیدار کرده است. وی اعتقاد دارد گفتگو به تنهایی کفایت نمی کند باید برای مقابله با افراط گرایی در داخل و خارج از زندانها واکنش نشان داد.

همچنین یورونیوز با یکی از مسئولان بلندپایه مبارزه با تروریسم در فرانسه گفتگو کرده است.