Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کمیسیون اروپا خواستار ایجاد شرایطی بهتر برای کودکان پناهجو شد

کمیسیون اروپا خواستار ایجاد شرایطی بهتر برای کودکان پناهجو شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تقریبا یک سوم پناهجویانی که در دو سال گذشته وارد اروپا شدند کودک هستند. کمیسیون اروپا می خواهد که این افراد سریع مورد شناسایی قرار بگیرند و تحت شرایط مناسب از آنها حفاظت شود.

آگهی

کمیسیون اروپا از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواست که موانع اداری موجود را رفع و اقدامات لازم را برای بهتر شدن شرایط کودکان پناهجو (پناهجویان زیر سن قانونی) انجام دهند.

دیمیتریس آورامپولوس، کمیسر مهاجرت اتحادیه اروپا در این باره گفت: «درست و شرافتمندانه با آنها رفتار خواهد شد. از آنها حفاظت می شود و مورد آزار و اذیت قرار نمی گیرند. این موضوع خیلی مهم است. آنها همچنین به جمع خانواده خود خواهند پیوست و اعضای یک خانواده می توانند در کنار هم باشند.»

تقریبا یک سوم پناهجویانی که در دو سال گذشته وارد اروپا شدند کودک هستند. کمیسیون اروپا می خواهد که این افراد سریع مورد شناسایی قرار بگیرند و تحت شرایط مناسب از آنها حفاظت و پرونده پناهندگی آنها هم زود بررسی شود.

رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا ۲ سال پیش توافق کردند که ۱۶۰ هزار پناهجو از یونان و ایتالیا به کشورهای دیگر فرستاده شود. اما کارشکنی برخی از کشور، از جمله مجارستان باعث شده تا این برنامه به کندی پیش رود.

این برنامه تاکنون شامل تنها حدود ۱۶ هزار نفر شده است. کمیسیون از کشورها عضو خواسته که به تعهداتشان نسبت به این برنامه عمل کنند. کمیسیون اروپا امیدوار است در سال جاری این برنامه حداقل شامل ۱۷ هزار پناهجوی دیگر شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات پارلمان اروپا؛ حزب «مردم اروپا» پیشتاز نظرسنجی‌ یورونیوز؛ جهش راست افراطی و سقوط لیبرال‌ها

تنگ شدن مسیر مهاجرت غیرقانونی به اتحادیه اروپا؛ ۱۵ کشور خواستار برون‌سپاری پرونده‌های پناهندگی شدند

کارت‌های خرید مخصوص پناهجویان در آلمان؛ چرا دولت آن را معرفی کرد و آیا باعث تبعیض می‌شود؟