آغاز به کار کنفرانس بین المللی کمک به سوریه در بروکسل

آغاز به کار کنفرانس بین المللی کمک به سوریه در بروکسل
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هدف این کنفرانس دو روزه جمع آوری حداقل ۸ میلیارد دلار برای کمک به بیش از ۱۳ میلیون آواره سوری است.

کنفرانس بین المللی بروکسل برای کمک به سوریه روز سه شنبه آغاز به کار کرد. هدف این کنفرانس دو روزه جمع آوری حداقل ۸ میلیارد دلار برای بیش از ۱۳ میلیون آواره سوری است که به کمکهای بشردوستانه احتیاج دارند.

آگهی

اما بودن و یا نبود بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در قدرت همچنان از موضوعات کلیدی است.

محمد الحمادی، از سازمان مدنی “ائتلاف سوریه” در این زمینه گفت: «همین حالا عکسهایی از خانواده ام که در جنوب ادلب زندگی می کنند دریافت کردم. جایی که هدف حملات شیمیایی قرار گرفته و کودکان زیادی کشته شدند. نمی دانم چگونه می توان با فردی که هموطن خود را مورد حمله شیمیایی قرار می دهد درباره راه حل سیاسی صحبت کرد.»

استفان اوبرایان، مسئول کمک های انسان دوستانه سازمان ملل هم در این باره اظهار داشت: «نباید تنها بگوییم به فکر مردم هستیم، بلکه باید مدارک را هم جمع آوری کنیم. مدارکی که یک روز ارائه خواهد شد تا جانیان حساب پس دهند، کسانی که قوانین و ارزشها را نقض کردند.»

ایزابل مارک داسیلوا، گزارشگر یورونیوز در بروکسل گفت: «جدا از کمکهای بشردوستانه، جامعه جهانی می خواهد آمده ساختن سوریه پس از جنگ شود، درباره این موضوع در نشست چهارشنبه وزرا بحث می شود. منابع دیپلماتیک می گویند که برنامه ساخت سوریه تنها پس از توافق بر سر برنامه انتقال قدرت ارائه خواهد شد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از طرح مشترک کارشناسان آلمانی و فرانسوی برای اصلاح اتحادیه اروپا و گسترش آن چه می‌دانیم؟

تجربه‌های اروپایی؛ چند کشور اروپایی بالای ۱۰ میلیون و کدام شهرها بیش از ۱ میلیون نفر جمعیت دارند؟

کارنامه عملکرد رئیس کمیسیون اروپا؛ آیا تعهدات و وعده‌های سال گذشته محقق شد؟