Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

همکاری های بازرگانی و دفاعی در راس گفتگوهای اتحادیه اروپا و ژاپن

همکاری های بازرگانی و دفاعی در راس گفتگوهای اتحادیه اروپا و ژاپن
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رهبران اتحادیه اروپا روز سه شنبه با هدف تقویت روابط تجاری اروپا و ژاپن با شین زو آبه، نخست وزیر ژاپن در بروکسل گفتگو کردند.

آگهی

رهبران اتحادیه اروپا روز سه شنبه با هدف تقویت روابط تجاری اروپا و ژاپن با شین زو آبه، نخست وزیر ژاپن در بروکسل گفتگو کردند. قرار است اتحادیه اروپا و ژاپن تا پایان سال جاری میلادی بر سر مبادله آزاد تجاری به توافق برسند.

علاوه بر این مسئله، همکاری های دفاعی نیز از جمله عناوین محوری این دیدار بود. ژان کلود یونکر، رییس کمیسیون اروپا در این باره گفت: «من در دیدار با نخست وزیر آبه به تعهدات جاری بویژه پس از نقض قطعنامه های شورای امنیت از سوی کره شمالی تاکید کردم. پی گیری مسئله سلاح های کشتار جمعی از سوی پیونگ یانگ یکی از نگرانی های مشترک اتحادیه اروپا و ژاپن است و ما با تاکید بر لزوم اجرای قطعنامه های سازمان ملل آمادگی داریم تدابیر سختگیرانه تری را با هدف اعمال فشار بر کره شمالی، در دستور کار قرار دهیم.»

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن نیز با ابراز خرسندی از آمادگی اروپا برای گسترش همکاری های امنیتی و همچنین تمایل به توافق بر سر تجارت آزاد گفت: «ژاپن و اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا باید دست در دست رو به جلو حرکت کنند و در همکاری با یکدیگر برای حفظ و تقویت نظم صحنه بین المللی تلاش کنند. امروز من در دیدار با آقایان توسک و یونکر بار دیگر بر اهمیت چنین همکاری هایی تاکید کردم.»

دور بعدی مذاکرات بین ژاپن و اتحادیه اروپا در ماه آوریل برگزار می شود تا در نهایت طبق برنامه از پیش تعیین شده تا پایان سال جاری میلادی توافق نهایی حاصل شود. ایزابل مارکز داسیلوا خبرنگار یورونیوز در این باره بیشتر توضیح می دهد: «بعد از لغو شدن نشست سنتی سال گذشته، اتحادیه اروپا و ژاپن تلاش می کنند تا با شتاب دادن به مذاکرات به یک توافق سیاسی و بازرگانی دست یابند. ژاپن در این مورد باید مراقب باشد تا واژه های بکار گرفته شده در این پیمان به روابطش با آمریکا لطمه ای نزند؛ آمریکایی که شریک اصلی توکیو در امور دفاعی است آنهم در برابر «جاه طلبی های» بالقوه همسایگانی نظیر چین و کره شمالی.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس کمیسیون اروپا که به جانبداری از اسرائیل متهم بود: غزه و بشریت دیگر تحمل خونریزی را ندارند

طنز و شوخی با ترور نافرجام ترامپ؛ آیا آزادی بیان در آلمان استانداردی دوگانه دارد؟

نامه‌ هشدارآمیز اوربان به سران اروپا: ترامپ پیش از برگزاری مراسم تحلیف تکلیف اوکراین را روشن می‌کند