Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

یونان با اشاره به مذاکرات وحدت قبرس: ترکیه نیت واقعی خود را بیان کند

یونان با اشاره به مذاکرات وحدت قبرس: ترکیه نیت واقعی خود را بیان کند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پس از شکست مذاکرات وحدت قبرس در ژنو، ترکیه و یونان هم دیگر را به کارشکنی و سنگ اندازی متهم می کنند.

آگهی

پس از شکست مذاکرات وحدت قبرس در ژنو، ترکیه و یونان هم دیگر را به کارشکنی و سنگ اندازی متهم می کنند. آنکارا می گوید که وزیر خارجه یونان میز مذاکره را ترک کرده است، اتهامی که آتن آن را رد می کند.

از سوی دیگر آینده حضور نیروهای ارتش ترکیه در بخش ترک نشین قبرس، اختلافات را عمیق تر کرده است. یونان اعلام کرده است که حضور ارتش ترکیه در قبرس را نخواهد پذیرفت.

نیکوس کوتزیاس، وزیر خارجه یونان در این زمینه گفت: «مداخله گرایی، تضمین و حضور نیروها، محور اصلی مذاکرات مربوط به قبرس است. یونان در پی یافتن راه حلی است که بر اساس آن بخش ترک نشین به تمام حق و حقوق خود برسد و بخش یونانی نشین هم امنیتش تضمین شود. این به این معنی است که آنها (نیروهای ارتش ترکیه) باید بروند. خیلی ها این سیاست را نمی پسندند، به همین دلیل هر بار که مذاکرات قبرس است به من تهمت می زنند. من از موضع یونان دفاع می کنم، موضعی که بخش یونانی نشین قبرس هم با آن موافق است. تنها ترکها طرف بحث ما نیستند، بازیگران بین المللی هم هستند که اشغال قبرس به سودشان است و با ترکیه اشتراک منافع دارند.»

وزیر خارجه یونان همچنین معتقد است که ترکیه نیت واقعی خود را پنهان می کند و در واقع در پی یافتن راه حل نیست.

آقای کوتزیاس گفت: «نمی دانم کسی در پی یافتن راه حل هست یا نه. وقتی درباره مشکلات اساسی صحبت می کنیم این موضوع مشخص می شود. کسی که به دنبال راه حل نیست، نباید پس از ترک مذاکرات واکنش هایی نشان دهد و نیت واقعی خود را مخفی کند. ترکیه باید نیت واقعی خود را بیان کند. آیا مانند ما در پی یافتن یک راه حل هستند و یا اینکه می خواهند اقدامات غیرقانونی و میراث خود را پنهان کنند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعلام جشن سوسیالیست‌ها؛ حزب راست افراطی «وُکس» اسپانیا از دولت‌های ائتلافی ۵ منطقه کناره‌گیری کرد

ترکش‌ سفر اوربان به مسکو؛ برخی اعضای اتحادیه اروپا وزرایشان را به جلسات با ریاست مجارستان نمی‌فرستند

دومین فراکسیون راست افراطی پارلمان اروپا با همکاری حزب «آلترناتیو برای آلمان» تشکیل شد