Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

کشورهای اروپایی می توانند پناهجویان را به یونان مسترد کنند

کشورهای اروپایی می توانند پناهجویان را به یونان مسترد کنند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کشورهای اروپایی از پانزدهم ماه مارس سال آینده میلادی می توانند پناهجویان را با استناد به قانون دوبلین به یونان مسترد کنند.

آگهی

کشورهای اروپایی از پانزدهم ماه مارس سال آینده میلادی می توانند پناهجویان را با استناد به قانون دوبلین به یونان مسترد کنند. یونان در ۵ سال گذشته از اجرای این قانون معاف بوده است.

دیمیتریس آوراموپولوس، کمیسر مهاجرت و امور داخلی در این زمینه گفت: «متقاضیان پناهندگی باید متوجه شوند که با تصمیم شخصی خود نمی توانند به کشور دیگری بروند. در صورت انجام این کار به کشور نخست مسترد می شوند. اسکان مجدد افراد راهی است برای رسیدن به امنیت و باید بدون خطر انجام گیرد.»

بر اساس توافق کشورهای اروپایی قرار است تا ماه سپتامبر سال ۲۰۱۷ میلادی ۱۶۰ هزار پناهجو از یونان و ایتالیا به دیگر کشورها فرستاده شوند.

آقای آوراموپولوس درباره افرادی که قانون استرداد شاملشان نمی شود گفت: «موارد خاصی هم وجود دارد. مثلا پناهجویان آسیب پذیر و افراد زیر سن قانونی بدون همراه، به یونان فرستاده نمی شوند.»

بر اساس قانون دوبلین، پناهجویان موظف هستند که درخواست پناهندگی خود را در نخستین کشوری که وارد خاک آن می شوند، ارائه کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نشست بی‌حاصل برای تعیین منصب‌های اصلی اتحادیه اروپا؛ راست میانه و ایتالیایی‌ها چه خوابی دیده‌اند؟

خلبانان جوان اوکراینی در فرانسه با ذهنیتی متفاوت‌تر از آموزه‌های شوروی دوره می‌بینند

فهرست نامزدها برای پست‌های کلیدی اتحادیه اروپا در مهمانی غیررسمی سران؛ چه کسانی می‌مانند و می‌روند؟