کشورهای اروپایی می توانند پناهجویان را به یونان مسترد کنند

کشورهای اروپایی می توانند پناهجویان را به یونان مسترد کنند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کشورهای اروپایی از پانزدهم ماه مارس سال آینده میلادی می توانند پناهجویان را با استناد به قانون دوبلین به یونان مسترد کنند.

آگهی

کشورهای اروپایی از پانزدهم ماه مارس سال آینده میلادی می توانند پناهجویان را با استناد به قانون دوبلین به یونان مسترد کنند. یونان در ۵ سال گذشته از اجرای این قانون معاف بوده است.

دیمیتریس آوراموپولوس، کمیسر مهاجرت و امور داخلی در این زمینه گفت: «متقاضیان پناهندگی باید متوجه شوند که با تصمیم شخصی خود نمی توانند به کشور دیگری بروند. در صورت انجام این کار به کشور نخست مسترد می شوند. اسکان مجدد افراد راهی است برای رسیدن به امنیت و باید بدون خطر انجام گیرد.»

بر اساس توافق کشورهای اروپایی قرار است تا ماه سپتامبر سال ۲۰۱۷ میلادی ۱۶۰ هزار پناهجو از یونان و ایتالیا به دیگر کشورها فرستاده شوند.

آقای آوراموپولوس درباره افرادی که قانون استرداد شاملشان نمی شود گفت: «موارد خاصی هم وجود دارد. مثلا پناهجویان آسیب پذیر و افراد زیر سن قانونی بدون همراه، به یونان فرستاده نمی شوند.»

بر اساس قانون دوبلین، پناهجویان موظف هستند که درخواست پناهندگی خود را در نخستین کشوری که وارد خاک آن می شوند، ارائه کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موافقت اتحادیه اروپا با نخستین قانون مبارزه با خشونت علیه زنان؛ بر سر تعریف تجاوز جنسی توافق نشد

توافق بر سر «تقویت» حوزه شنگن؛ کمیسیون اروپا استقبال کرد

توضیحات خواهر دیپلمات سوئدی به یورونیوز درباره نحوه تماس با او در اوین: یوهان مهره بازی سیاسی شده