Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

انتخابات آمریکا؛ دیدگاه سه اروپایی که در نیویورک زندگی می کنند

انتخابات آمریکا؛ دیدگاه سه اروپایی که در نیویورک زندگی می کنند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک روز مانده به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا، خبرنگار یورونیوز در نیویورک با سه اروپایی که مدتهاست در آمریکا زندگی می کنند درباره انتخابات روز سه شنبه صحبت کرده…

آگهی

یک روز مانده به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا، خبرنگار یورونیوز در نیویورک با سه اروپایی که مدتهاست در آمریکا زندگی می کنند درباره انتخابات روز سه شنبه صحبت کرده است.

یک آمریکایی کاتالونیایی تبار که در نیویورک زندگی می کند معتقد است که نژاد پرستی در جریان مبارزات انتخاباتی آمریکا افزایش یافته است. آلبرتو مارکز پیانیست جاز، آهنگساز و معلم موسیقی است که پنج سال پیش به آمریکا آمده است. او در بروکلین جنوبی با همسر آمریکایی و دو فرزندش زندگی می کند.

آلبرتو مارکز به یورونیوز می گوید: «این انتخابات در ایالات متحده به نژاد پرست ها اجازه داد که آشکارا نژاد پرستی شان را ابراز کنند. مثلا دو ماه پیش، هنگامی که داشتم با تلفن با برادرم در کاتالان صحبت می کردم، پسرم که فقط یک هفته بود متولد شده بود و همسرم با من بودند، یک زن و شوهر ۶۰ -۷۰ ساله کنار ما بودند که به من گفتند «می توانی با صدای آرام تر صحبت کنی؟ » من از آنها پرسیدم: چرا؟ آنها به من گفتند که من در ایالات متحده مهمان هستم، و چرا اینجا را ترک نمی کنم.»

برخی اروپایی هایی که سالهاست در آمریکا زندگی می کنند درباره امکان انتخاب یک زن بعنوان اولین رئیس جمهور زن ایالات متحده آمریکا هیجان زده اند. اولگا فیلیپووا اهل روسیه هفت سال پیش به نیویورک آمد. او می گوید که در روسیه فرصت های اندکی برای زنان وجود دارد. اولگا هنرمند روس در حال برنامه ریزی برای پیروزی هیلاری کلینتون است.

اولگا فیلیپوا به یورونیوز می گوید: «اگر هیلاری رئیس جمهور شود من به احتمال زیاد کسب و کار خودم را راه خواهم انداخت. بخاطر همین این موضوع برای من خیلی مهم و هیجان انگیز است که هیلاری رئیس جمهور شود. نه فقط به این دلیل که او زن است بلکه برای این نکته مهم که در آینده وقتی من با دوستان روس ام صحبت می کنم به آنها می توانم بگویم: ببینید ما یک رئیس جمهور زن داریم. این مهم است زیرا برای آنها داشتن رئیس جمهور زن مثل افسانه است. دونالد ترامپ نماینده چیزهایی است که ما از آنها فرار می کنیم. ما از تکبر، تبعیض، نژاد پرستی، سکسیسم و همجنسگرا هراسی فرار می کنیم.»

آخرین اروپایی که یورونیوز به ملاقات او رفته است یک ایتالیایی است که مدت ۱۶ سال است در نیویورک زندگی می کند. آلبرتو مزولی شیرینی پز است و علاقه ای به هیچ کدام از دو کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ندارد. او با تشبیه کاندیداها به دسرهایش می گوید:

«من هیلاری را مانند یک دسر سوفله وانیل می بینیم که پف کرده و وقتی از فر بیرون می آوریدش می ریزد و ترامپ با تمام تجارت و انرژی و ماجراهایش با زنان، مانند دسر زبایونه با انگور است با کمی تکه های یخ وانیلی روی آن.»

آلبرتو مزولی می افزاید: «این انتخابات بدترین انتخاباتی است که در ایالات متحده برگزار شده است. همه امیدارند که تا جایی که ممکن است این ماجرا سریع تمام شود و یکی انتخاب شود. منتظر می شویم تا ببینیم چه اتفاقی خواهد افتاد.»

عدم محبوبیت دو نامزد کنونی در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در هیچ یک از دوره های انتخاباتی در آمریکا دیده نشده است با این حال یکی از دو کاندیدا با مشخص شده نتیجه انتخابات به کاخ سفید خواهد رفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نشست بی‌حاصل برای تعیین منصب‌های اصلی اتحادیه اروپا؛ راست میانه و ایتالیایی‌ها چه خوابی دیده‌اند؟

خلبانان جوان اوکراینی در فرانسه با ذهنیتی متفاوت‌تر از آموزه‌های شوروی دوره می‌بینند

فهرست نامزدها برای پست‌های کلیدی اتحادیه اروپا در مهمانی غیررسمی سران؛ چه کسانی می‌مانند و می‌روند؟