حضور نظامی روسیه در سوریه: «همه گزینه های اروپا روی میز است»

حضور نظامی روسیه در سوریه: «همه گزینه های اروپا روی میز است»
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اجلاس دو روزه سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا، روز پنجشنبه در بروکسل آغاز شد.

آگهی

اجلاس دو روزه سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا، روز پنجشنبه در بروکسل آغاز شد. یکی از موضوعات این اجلاس نقش روسیه در بحران حلب است. برخی از رهبران اروپایی معتقدند در گفتگو با روسیه باید همه گزینه ها روی میز بمانند؛ از جمله اعمال تحریم های جدید علیه مسکو.

دونالد توسک، رئیس شورای اتحادیه اروپا در این زمینه گفت: «امروز تصمیمی نمی گیریم، ولی تاکید می کنم اتحادیه اروپا همه گزینه ها از جمله گزینه تحریم را باید مدنظر قرار دهد.»

فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه هم ضمن تایید صحبتهای آقای توسک، اظهار داشت: «تا زمانی که آتش بس برقرار نشود و به آن احترام نگذارند و همچنین تا زمانی که اراده تخریب شهر رنجور حلب وجود داشته باشد، تمام گزینه ها روی میز خواهد ماند.»

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان هم در این باره گفت: «امیدوارم اتحادیه اروپا بتواند آشکارا اعلام کند که اتفاقات حلب کاملا غیرانسانی است، اتفاقاتی که با کمک روسیه در حال وقوع است.»

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا برای نخستین بار است که در اجلاس سران اتحادیه اروپا شرکت می کند. او در بدو ورودش گفت: «بریتانیا در حال ترک اتحادیه اروپاست. با این وجود ما تا زمانی که عضو اتحادیه هستم به وظیفه خود عمل می کنیم. زمانی هم که جدا شدیم، متحد قوی و مستقلی برای اروپا خواهیم بود.»

منطقه والونی بلژیک جلوی تصویب توافقنامه تجارت آزاد میان اتحادیه اروپا و کانادا را گرفته است. شارل میشل، نخست وزیر بلژیک امیدوار است که این مشکل زود حل شود.

او گفت: «منتظریم تا دولت منطقه والونی هر چه زودتر موضعش را روشن کند. امیدوارم در ساعت و روزهای آینده این اتفاق روی دهد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آغاز انتخابات پارلمانی در کرواسی؛ رئیس جمهور منتقد اروپا در سودای نخست‌وزیری است

جنجال فرهنگی در لهستان؛ مشق شب دانش‌آموزان حذف می‌شود

«پوشیدگی سینه‌های زنان پیشخدمت و ممنوعیت فروش خیارهای خمیده» در مقررات اتحادیه اروپا؛ شایعه است؟