یونکر خطاب به جانسون و فاراژ: میهن پرست واقعی در زمان سختی صحنه را ترک نمی کند

یونکر خطاب به جانسون و فاراژ: میهن پرست واقعی در زمان سختی صحنه را ترک نمی کند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نشست روز سه شنبه پارلمان اروپا به پیامدهای برکسیت و آینده اتحادیه اروپا اختصاص داشت.

آگهی

نشست روز سه شنبه پارلمان اروپا به پیامدهای برکسیت و آینده اتحادیه اروپا اختصاص داشت.

در این نشست، ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا، با اشاره به کناره گیری بوریس جانسون، و نایجل فاراژ از قدرت گفت: «قهرمانان دیروز برکسیت به نوعی از کار خود شرمسار هستند. آنها میهن پرست واقعی نیستند و تنهای ادای ملی گراها را در می آورند. میهن پرست واقعی در زمان سختی صحنه را ترک نمی کند.»

جنیس آتکینسون، نماینده بریتانیایی پارلمان و طرفدار خروج کشورش از اتحادیه اروپا نیز اظهار داشت: «چهل-پنجاه درصد مردم اتحادیه اروپا با ما هم نظر هستند. کار ما در اینجا (پارلمان اروپا) شده تعیین مقدار آب داخل مخزن توالت، تعیین اندازه خیار و مسائل جزئی دیگر. دیگر بس است.»

دیدگاه فیلیپ لامبرت، نماینده بلژیکی پارلمان اروپا هم بیان کرد: «مردم وقتی می بینند، موضوعاتی مانند انعطاف در بازار کار، توافقنامه های تجاری و پذیرش سم علف کش گلایفوزیت شده موضوع اصلی نشستهای ما، عصبانی می شوند. در واقع سیاست (در پارلمان اروپا) تنها منافع عده محدودی را تامین می کند.»

مانفرد وبر، نماینده آلمانی پارلمان اروپا نیز گفت: «فکر می کنم مردم اروپا از بحثهای فنی ما کمی خسته شده اند. مردم می خواهند که نهادهای اروپایی بازده ای مثبتی داشته باشند. در واقع این درخواست مردم از سیاستمداران است.»

بوریس جانسون، شهردار سابق لندن و چهره اصلی طرفدار خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا (برکسیت) که امید به جانشینی دیوید کامرون، نخست وزیر مستعفی را داشت، در پی شایعات و کشمکشهای درون حزبی، هفته گذشته اعلام کرد در رقابتهای حزب حاکم محافظه کار برای تعیین رهبر آینده حزب و نخست وزیر آینده بریتانیا شرکت نخواهد کرد.

روز دوشنبه نیز در یک تصمیم غافلگیرکننده دیگر، نایجل فاراژ، رهبر حزب راستگرای استقلال بریتانیا (یوکیپ) و عضو پارلمان اروپا که چهره دیگر طرفدار خروج از اتحادیه بود، استعفا کرد و گفت که بعد از موفقیت در تلاش برای بازپس گرفتن بریتانیا (از اتحادیه اروپا)، می خواهد زندگی شخصی خود را بازپس بگیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تجربه‌های اروپایی؛ چگونه کشورها از زنان قربانی خشونت خانگی حمایت مالی، درمانی و حقوقی می‌کنند؟

افشای مفاد پیش‌نویس کمیسیون اروپا؛ از جرم انگاری تبلیغ مهاجرت تا دو برابر شدن مجازات زندان قاچاقیان

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا مجوز ممنوعیت استفاده کارمندان زن از حجاب را در بخش دولتی صادر کرد