نخستین واکنش ها به برکسیت در بروکسل

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
نخستین واکنش ها به برکسیت در بروکسل

نمایندگان محافظه کار بریتانیایی در پارلمان اروپا از پیش تصمیم گرفته بودند فردای همه پرسی در یک نشست با عنوان «صبحانه انگلیسی» شرکت کنند.

سید کمال رئیس گروه پارلمانی محافظه کاران و اصلاح طلبان صبح جمعه در این نشست گفت: «اتحادیه اروپا نمی تواند این گونه پیش برود و باید اصلاح شود. بعضی ها می گویند اینها اقلیت هستند. این گونه نمی شود. بر اساس استدلال هایی که ما در هر دو اردوی موافقان و مخالفان ارائه کردیم، مردم بریتانیا تصمیم به خروج از اتحادیه اروپا گرفتند و من فکر می کنم این یک آژیر خطر است.»

در خیابان های بروکسل، پایتخت بلژیک و اتحادیه اروپا نیز شهروندان به نتیجه برکسیت واکنش نشان دادند. یکی شهروند بلژیکی می گوید: «اکنون مهم آن است که همه کشورها متحد بمانند و من فکر می کنم خیلی بد است اگر کشورهای دیگر هم بخواهند اتحادیه اروپا را ترک کنند.»

دیگری می گوید: «راستش من فکر می کنم خود بریتانیایی ها بیشتر ضرر می کنند. ولی این انتخاب خودشان است. به نظرم اشتباه بزرگی کردند.»

شاندور ژیروش، خبرنگار یورونیوز می گوید: «از مدت ها پیش در بروکسل صحبت از احتمال خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بود. اما نتیجه همه پرسی بسیاری را غافلگیر کرد. در هر صورت یک چیز قطعی است، این که اتحادیه اروپا اکنون وارد دورانی شده که تاکنون سابقه نداشته است.»