برگزاری شانزدهمین دوره «مجمع اقتصادی بروکسل»

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
برگزاری شانزدهمین دوره «مجمع اقتصادی بروکسل»

شانزدهمین دوره «مجمع اقتصادی بروکسل»، روز پنجشنبه در این شهر برگزار شد. در این نشست که کمیسیون اروپا برگزار کننده آن است، مسئولان اقتصادی آخرین تحولات این قاره را مورد بررسی قرار دادند.

دانا ریزنیس اوزلا، وزیر دارایی لتونی درباره آمادگی کمیسیون اروپا درصورت خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا گفت: «مطمئن نیستم که اروپا آماده باشد و یا حتی پس از خروج بریتانیا برنامه ای داشته باشد. امیدوارم که آنها در اتحادیه بمانند.»

روبرتو، گولتیری، رئیس کمیته اقتصادی و مالی پارلمان اروپا در این زمینه اظهار داشت: «مطمئنا با یک بحران مواجه می شویم. آسان نخواهد بود، ولی ما هم متوقف نمی شویم. شهروندان بریتانیایی بیشترین آسیب را می بینند. در صورت خروج، آنها برای دسترسی به بازار مشترک باید قوانین ما را رعایت کنند. فکر کنم در نهایت، عقلانیت چیره گردد.»

ورنر هویر، رئیس بانک سرمایه گذاری اروپا درباره وضعیت اقتصادی این قاره و مشکلات پیش رو بیان کرد: «اروپا آرام آرام در حال خروج از بحران اقتصادی است. باید به روند رو به رشد خود ادامه دهیم. برای اینکه این روند مثبت ادامه پیدا کند می بایست مشکلات را برطرف کنیم. مشکل ما در بخش رقابت است. باید با سرمایه گذاری بیشتر این مشکل را برطرف کنیم.»

خانم ریزنیس اوزلا در ادامه افزود: «از یک سوی به نوآوری بها می دهیم و به شرکتهای کوچک و متوسط کمک می کنیم تا ایده های جدید را مطرح کنند. اما از سوی دیگر، وقتی شرکتهای مانند اوبر، ایر بی ان بی و نت فلیکس با مدلهای جدید اقتصادی ظاهر می شوند، دولتها نمی دانند چگونه با آنها برخورد کنند. به مبارزه با آنها می روند زیر نمی توانند از آنها مالیات بگیرند. در واقع دولتها و نهادهای اروپایی باید همگام با شرکتها پیش روند و ساختار خود را مناسب با رشد اقتصادی و نوآوری که مد نظر است، تغییر دهند.»