Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نگاهی به بحرانهای اروپا: افراط گرایی، رکود اقتصادی، مهاجرت

نگاهی به بحرانهای اروپا: افراط گرایی، رکود اقتصادی، مهاجرت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پایان سردرگمی ها در اتریش، راه حلی برای بدهی های یونان و بحران مهاجرت موضوعات این برنامه «اتحادیه اروپا در یک نگاه» است.

آگهی

پایان سردرگمی ها در اتریش، راه حلی برای بدهی های یونان و بحران مهاجرت موضوعات این برنامه «اتحادیه اروپا در یک نگاه» است.

انتخابات ریاست جمهوری اتریش

سرانجام الکساندر ون در بلن، نامزد مستقل و سخنگوی پیشین حزب سبز توانست در انتخابات ریاست جمهوری اتریش به پیروزی برسد.

رقیب او نوربرت هوفر در صورت پیروزی اولین رئیس جمهوری راست افراطی اتحادیه اروپا از زمان جنگ جهانی دوم به این سو می شد. او در صفحه خود در فیسبوک ضمن اذعان به این شکست، وعده حضور قویتر در انتخابات آینده را داد و نوشت: «تلاش هایی که برای این کارزار انتخاباتی انجام شد هدر نرفته است، این تلاش ها نوعی سرمایه گذاری برای آینده است.»

وام جدیدی برای یونان

پس از نشست یازده ساعتۀ «یورگروپ» کشور یونان توانست به وام جدیدی دست یابد و اعضای نشست روی اقداماتی در راستای کاهش سطح بدهی های این کشور به توافق رسیدند.

آیا یونان می تواند روزی ۳۲۱ میلیارد یورو بدهی اش را بازپرداخت کند؟ مبلغی که معادل ۱۷۷ درصد از ثروت ملی این کشور است. به گفته یوروداد (EURODAD) سازمان غیردولتی اروپایی بدهی و توسعه، تنها راه حل این معما احیای اقتصاد یونان است.

اوکراین؛ تبریک برای آزادی

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در یک توییت، آزادی نادیا ساوچنکو، خلبان اوکراینی را که به اتهام قتل دو خبرنگار روس به مدت ۲ سال در روسیه زندانی بود، تبریک گفت و آن را خبر خوبی خواند که مدتها در انتظارش بوده است.

از نظر اوکراین، نادیا ساوچنکو نماد مقاومت در برابر مسکو است. این حرکت درست قبل از آن انجام می شود که اتحادیه اروپا می خواهد درباره تمدید یا لغو تحریم های روسیه تصمیم بگیرد.

روزهای اعتراض و اعتصاب در فرانسه

فرانسه شاهد اعتراضات متعددی در مخالفت با لایحه اصلاح قانون کار است. اعتصابها، اعتراضات خیابانی و تعطیلی پالایشگاهها و نیروگاههای هسته ای ارائه خدمات عمومی را در این کشور مختل کرده است. این اتفاقات دو هفته قبل از آغاز مسابقات فوتبال یورو ۲۰۱۶ به میزبانی فرانسه روی می دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دولت اسپانیا پس از رای دادگاه علیه قرنطینه مادرید، وضعیت اضطراری اعلام کرد

طرح گشایش اقتصادی در دست‌انداز؛ نوسان صعودی دلار به بازار تهران بازگشت

بیشتر افراد آزمایش شده در برگامو ایتالیا پادتن کرونا دارند