مبارزات انتخاباتی آمریکا؛ آیا ملت مهاجرانِ پیشگام انتظارات بنیانگذرانش را برآورده می کند؟

مبارزات انتخاباتی آمریکا؛ آیا ملت مهاجرانِ پیشگام انتظارات بنیانگذرانش را برآورده می کند؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آیا تحقق رؤیای آمریکایی برای کسانی که از جنگ و فقر گریخته اند، امکان پذیر است؟ برای پذیرفته شدن در سرزمین فرصتها باید مسیر طولانی ای را پشت سر…

آیا تحقق رؤیای آمریکایی برای کسانی که از جنگ و فقر گریخته اند، امکان پذیر است؟ برای پذیرفته شدن در سرزمین فرصتها باید مسیر طولانی ای را پشت سر گذاشت. در این برنامه «کندوکاو» به تگزاس و آریزونا می رویم و با مهاجران و پناهجویانی ملاقات می کنیم که بخت خود را آزموده اند.

ایالات متحده اولین کشور در جهان است که بطور رسمی پناهندگان را پذیرفت. مهاجرت یکی از موضوعات اصلی مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری در ایالات متحده است که در نوامبر امسال برگزار می شود. هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ دو رقیب اصلی این انتخابات رویکردهای متفاوتی نسبت به مسئله مهاجرت دارند. از سوی دیگر سیاستهای اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا هم نسبت به بحران پناهندگی با هم فرق می کند و به نظر می رسد که در واقعیت، ایالات متحده نسبت به «دژ اروپایی» چندان هم رشک برانگیز نیست.

جرج واشنگتن اولین رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا گفته است: «من همیشه امید داشتم که این سرزمین، پناهگاهی امن و مطلوب برای انسانهای بافضیلتی باشد که مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند، فارغ از اینکه از چه کشوری آمده اند.» پس از گذشت دو قرن آیا ملت مهاجران پیشگام انتظارات پدران بنیانگذارش را بر آورده می کند؟ آیا برای کسانی که از جهنم جنگ گریخته اند، این سفر ارزش همه سختی ها را دارد؟ آیا ارزشهایی که مایه غرور آمریکاست، برای پناهجویان سوری در ایالات متحده معنا دارد؟

در این «برنامه کندوکاو» برای یافتن پاسخ این پرسشها ابتدا به شهر فینیکس در ایالت آریزونا و سپس به هیوستون در ایالت تگزاس می رویم. سپس نظر والری زابریسکی، خبرنگار یورونیوز و تهیه کننده این دو گزارش را جویا می شویم.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا هیوستون پذیرای پناهجویان در آمریکا خواهد بود؟

«سیاستمداران در دوسوی اقیانوس اطلس بدنبال کشیدن دیوار هستند»

آیا تحقق رؤیای آمریکایی همچنان ممکن است؟