Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

اعطای جایزه شارلمانی به پاپ فرانچسکو

اعطای جایزه شارلمانی به پاپ فرانچسکو
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پاپ فرانچسکو، رهبر کاتولیکهای جهان، روز جمعه جایزه “شارلمانی” را در رم دریافت کرد. این جایزه از طرف اتحادیه اروپا به اشخاصی داده می شود که ارزشهای

آگهی

پاپ فرانچسکو، رهبر کاتولیکهای جهان، روز جمعه جایزه “شارلمانی” را در رم دریافت کرد. این جایزه از طرف اتحادیه اروپا به اشخاصی داده می شود که ارزشهای اروپایی را ترویج کرده اند.

در این مراسم که رهبران اتحادیه اروپا در آن شرکت داشتند، پاپ گفت: «برای اصلاح جامعه، باید بویژه برای جوانان فرصتهای شغلی محترمانه با دستمزد مناسب ایجاد شود. در این جهت باید طرحهای نوین و فراگیر اقتصادی تدوین گردد که تنها در جهت منافع اقلیت نبوده و مردم عادی و کل جامعه را هم در بر گیرد. این، مستلزم تغییر شکل اقتصاد از اقتصاد آزاد به اقتصاد سوسیالیستی است.»

رهبر کاتولیکهای جهان، علاوه بر انتقاد از روند اقتصاد در غرب گفت توزیع منصفانه ثمرات خاک و تلاش انسانها یک تعهد اخلاقی است.

او همچنین به تعهد اروپا در مراقبت از فقرا و مهاجران تاکید کرد: «من رویای اروپایی را در سر می پرورانم که در آن به کودکان اهمیت داده شده و با فقرا و کسانیکه همه چیزشان را از دست داده و (به اروپا) پناه آورده اند، برادرانه رفتار شود. من رویای اروپایی را در سر می پرورانم که در آن مهاجر بودن یک گناه نبوده و عاملی باشد که احترام هر فرد در جامعه انسانی مراعات شود.»

مارتین شولتز، رئیس پارلمان اروپا گفت که بحران مهاجرت به اروپا یکی از بزرگترین چالشهایی است که اروپا با آن روبرو بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نشست بی‌حاصل برای تعیین منصب‌های اصلی اتحادیه اروپا؛ راست میانه و ایتالیایی‌ها چه خوابی دیده‌اند؟

خلبانان جوان اوکراینی در فرانسه با ذهنیتی متفاوت‌تر از آموزه‌های شوروی دوره می‌بینند

فهرست نامزدها برای پست‌های کلیدی اتحادیه اروپا در مهمانی غیررسمی سران؛ چه کسانی می‌مانند و می‌روند؟