Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

نتیجه کنفرانس سران اروپا در مورد مسئله مهاجر

نتیجه کنفرانس سران اروپا در مورد مسئله مهاجر
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در پایان کنفرانس دو روزه رهبران اتحادیه اروپا در روز پنجشنبه و نخست وزیر ترکیه در روز جمعه، احمد داووداوغلو ازتوافقی که میان کشورش و اروپا شده،

آگهی

در پایان کنفرانس دو روزه رهبران اتحادیه اروپا در روز پنجشنبه و نخست وزیر ترکیه در روز جمعه، احمد داووداوغلو ازتوافقی که میان کشورش و اروپا شده، بعنوان یک روز تاریخی یاد کرد و گفت ترکیه در راه پیوستن به اتحادیه اروپاست.

آقای داووداوغلو افزود: “این نه تنها از نظر نتیجه بلکه بخاطر نحوه رسیدن به آن، یک موفقیت است. ما نظراتی مشترک، نگرانی هایی مشترک و چشم اندازی مشترک ابراز کردیم و متوجه شدیم که اتحادیه اروپا و ترکیه دارای سرنوشتی مشترک، چالشهایی مشترک و آینده ای مشترک هستند.”

اما، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان بیش از آقای داووداوغلو واقع بین بود. خانم مرکل در پایان کنفرانس گفت: “هیچ تصور باطلی در مورد تصمیم امروز ندارم. با موانع بسیاری روبرو خواهیم شد زیرا چالشهای لژستیکی عمده ای در پیش رو داریم.”

در این میان، قبرس موفق شد باز شدن برخی فصول حساس مذاکرات در مورد پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا را متوقف کند.

نیکوس آناستازیادس، رئیس جمهور قبرس گفت: “من انتظار دارم آنها در روند مذاکرات، و همچنین تلاشهای ما برای یافتن یک راه حل پایدار و صلح آمیز برای قبرس، کمک کنند.”

شاندور ژیروش، گزارشگر یورونیوز در بروکسل می گوید: “قرار است موارد توافق با ترکیه از روز یکشنبه بمورد اجرا گذاشته شود. احتمالا این امر با آخرین تلاشهای پناهجویان برای خروج از ترکیه، اختلال درسواحل ترکیه و یونان را تشدید خواهد کرد.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رهبران اروپا در مذاکرات پیچیده در بروکسل

رئیس جمهور قبرس: ترکیه باید قبرس را برسمیت بشناسد

گفتگو با کمیسر عالی سازمان ملل در مورد بازگرداندن مهاجران به کشور مبداء