Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کمیسر مهاجرت اتحادیه اروپا: دشمن واقعی قاچاقچیان انسان هستند

کمیسر مهاجرت اتحادیه اروپا: دشمن واقعی قاچاقچیان انسان هستند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیسیون اروپا معافیت یونان از اجرای پیمان دوبلین را لغو کرد. این نهاد همچنین بار دیگر از یونان خواسته تا مرزهایش را کنترل کند. در این زمینه افی

آگهی

کمیسیون اروپا معافیت یونان از اجرای پیمان دوبلین را لغو کرد. این نهاد همچنین بار دیگر از یونان خواسته تا مرزهایش را کنترل کند.

در این زمینه افی کوستوکوستا، گزارشگر یورونیوز نظر دیمیتریس آوراموپولوس، کمیسر مهاجرت و امور داخلی را جویا شده است.

یورونیوز: آیا برای کشورهای که به تصمیمات اتخاذ شده، مانند تصمیم تقسیم پناهجویان عمل نمی کنند، مجازاتی پیش بینی کردید؟

دیمیتریس آوراموپولوس: اجرای این طرح تا اطلاع ثانوی اجباری نیست. قصد مجازات کسی را هم نداریم. تنها می خواهیم کشورها مسئولیت پذیر باشند. برخی کشورها واکنش منفی نشان دادند و این طرح را اجرا نکردند. در مقابل ما باید تلاش خود را برای متقاعد کردن آنها افزایش دهیم.

یورونیوز: معافیت یونان از اجرای پیمان دوبلین را لغو کردید. آیا این کشور توانایی پذیرش مجدد پناهجویان را دارد؟

دیمیتریس آوراموپولوس: مطمئنا توانایی انجام این کار را ندارد. سال گذشته به این نتیجه رسیدیم که دوبلین کارایی لازم را ندارد، بنابراین تصمیم داریم آن را تغییر دهیم. ولی در حال حاضر باید به این پیمان عمل شود. همه نگاه ها به یونان دوخته شده و ما هم نمی خواهیم بار بیشتری بر دوش این کشور بگذاریم. در ابتدا نقاط ضعفی وجود داشت، ولی این کشور تلاش زیادی کرده و هم اکنون عملکرد خوبی دارد.

یورونیوز: ترکیه و آلمان خواستار دخالت ناتو هستند. آنها از این نهاد خواستند که از مرزهای دریایی حفاظت کند. نظر کمیسیون درباره این درخواست چیست؟ آیا با دخالت ناتو موافق هستید؟

دیمیتریس آوراموپولوس: با دید منفی به این درخواست نگاه نمی کنم. ناتو توانایی، ظرفیت و امکانات لازم را برای کمک به ما در اختیار دارد و می تواند به مدیریت این بحران کمک کند. معمولا وجود یک دشمن موجب می شود تا ائتلاف درباره یک موضوع دفاعی تصمیم گیری کند. آیا در حال حاضر با دشمنی روبرو هستیم. آیا پناهجویان ناامید، دشمن هستند؟ در حقیقت دشمن واقعی قاچاقچیان انسان هستند.

یورونیوز: آخرین سئوال، نخست وزیر اسلواکی گفته اگر راه حلی برای بحران پناهجویان پیدا نکنیم، اتحادیه اروپا نابود خواهد شد. ماتئو رنزی هم مردم اروپا و اتحادیه را به گروه موسیقی تشبیه کرده که در حال اجرا بر روی کشتی تایتانیک هستند. نظر شما چیست؟

دیمیتریس آوراموپولوس: به جای سرزنش اروپا، به یاد آوریم که خود ما هستیم که اروپا را شکل دادیم. بازگشت به سیاست های ملی راهگشا نیست و تنها به پروژه و رویای اروپای واحد لطمه می زند. در واقع ما را به سوی تاریخ سیاه اروپا سوق می دهد. یک پرسش مهم در مقابل ما قرار دارد و آن این است که می خواهیم چگونه نسل آینده از ما یاد کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس کمیسیون اروپا که به جانبداری از اسرائیل متهم بود: غزه و بشریت دیگر تحمل خونریزی را ندارند

طنز و شوخی با ترور نافرجام ترامپ؛ آیا آزادی بیان در آلمان استانداردی دوگانه دارد؟

نامه‌ هشدارآمیز اوربان به سران اروپا: ترامپ پیش از برگزاری مراسم تحلیف تکلیف اوکراین را روشن می‌کند