Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

معافیت یونان از اجرای پیمان دوبلین لغو شد

معافیت یونان از اجرای پیمان دوبلین لغو شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دغدغه اصلی این روزهای سیاستمداران اروپایی یافتن راه حلی برای مدیریت بحران پناهجویان است. کمیسیون اروپا، در همین راستا بار دیگر از یونان خواست تا

آگهی

دغدغه اصلی این روزهای سیاستمداران اروپایی یافتن راه حلی برای مدیریت بحران پناهجویان است. کمیسیون اروپا، در همین راستا بار دیگر از یونان خواست تا مرزهایش را کنترل کند. این نهاد همچنین معافیت یونان از اجرای پیمان دوبلین را لغو کرد.

دیمیتریس آوراموپولوس، کمیسر مهاجرت و امور داخلی در این زمینه گفت: «کمیسیون و کشورهای عضو قصد ندارند بار بیشتری بر دوش یونان بگذارند. صحبت درباره پیمان دوبلین نباید موجب بد فهمی تصمیمات ما شود. قوانین دوبلین در برخی کشورها کارآمد و در برخی دیگر کارآمد نیست.»

از سوی دیگر، تا این لحظه طرح کمیسیون اروپا برای تقسیم ۱۶۰ هزار پناهجو در کشورهای اروپایی با شکست روبرو شده است. تاکنون تنها ۴۹۷ پناهجو در قالب این طرح از یونان و ایتالیا به کشورهای دیگر فرستاده شدند.

آوراموپولوس در پاسخ به سئوال، افی کوستوکوستا، گزارشگر یورونیوز درباره احتمال مجازات کشورهایی که این طرح را اجرا نمی کنند، اظهار داشت: «اجرای این طرح تا اطلاع ثانوی اجباری نیست. قصد مجازات کسی را هم نداریم. تنها می خواهیم کشورها مسئولیت پذیر باشند. برخی کشورها واکنش منفی نشان دادند و این طرح را اجرا نکردند. در مقابل ما باید تلاش خود را برای متقاعد کردن آنها افزایش دهیم.»

در سال گذشته میلادی بیش از یک میلیون پناهجو وارد اروپا شدند. مقام های این قاره امیدوارند تا آغاز فصل بهار، موج گسترده ورود پناهجویان به این قاره را متوقف یا دست کم کاهش دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

معافیت یونان از اجرای پیمان دوبلین لغو شد

«پلیس ترکیه باید قاچاقچیان انسان را بازداشت کند»

کمیسیون اروپا: ترکیه مرزهایش را به روی پناهجویان سوری باز کند