Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مصائب پناهجویان ایرانی در بندر زیبروژ بلژیک

مصائب پناهجویان ایرانی در بندر زیبروژ بلژیک
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

افزایش تدابیر امنیتی در بندر کاله فرانسه موجب شده تا پناهجویان بخت خود را برای رفتن به بریتانیا، در بندرهای دیگر، مانند بندر زیبروژ بلژیک بسنجند

آگهی

افزایش تدابیر امنیتی در بندر کاله فرانسه موجب شده تا پناهجویان بخت خود را برای رفتن به بریتانیا، در بندرهای دیگر، مانند بندر زیبروژ بلژیک بسنجند. اکثر پناهجویانی که به این بندر آمدند ایرانی هستند. آنها می گویند که تغییر مذهب داده و به مسیحیت گرویدند. این پناهجویان ضمن اشاره به حکم اعدام برای کسانی که تغییر مذهب داده بیان می کنند که نمی توانند به ایران بازگردند.

یکی از پناهجویان ایرانی اظهار داشت که اعضای خانواده اش در بریتانیا هستند و می خواهد به جمع آنها بپیوندند.

فرنارد مارشال، کشیشی است که درهای کلیسا را بر روی پناهجویان گشوده و بر خلاف دستور مقام های محلی به آنها غذا می دهد.

او گفت: «باید متقاعدشان کنیم که از دولت بلژیک تقاضای پناهندگی کنند تا اقامتشان در این کشور شکل قانونی بگیرد. آنها تحت تاثیر قاچاقچیان قرار گرفته و حرف ما را قبول نمی کنند و نمی خواهند از بلژیک تقاضای پناهندگی کنند.»

کارل دوکالو، فرماندار منطقه «فلاندر غربی» از شهروندان خواسته که به پناهجویان غذا ندهند. در مقابل برخی از مردم با تهیه غذا برای پناهجویان به صحبت های فرماندار واکنش نشان دادند.

آندره یکی از این افراد است. او گفت: «پس از شنیدن خبر از رادیو تصمیم گرفتم به زیبروژ بیایم. چند تا نان و بیسکویت خریدم و به اینجا آمدم.»

اولاف برنز، فرستاده یورونیوز در گزارش خود می گوید: «افزایش تدابیر امنیتی پلیس موجب ترس پناهجویان شده است. آنها می ترسند که دیگر کسی به کمکشان نیاید و مسیر سوار کشتی شدن و به بریتانیا رفتن سخت تر شود.»

در سال جدید میلادی بیش از نهصد مهاجر غیرقانونی در شمال غربی بلژیک بازداشت شدند. این امر نگرانی مقام های محلی را افزایش داده است.

رینات لاندویت، شهردار بروژ گفت: «پسرهای جوان برای یافتن نقاط ضعف امنیتی ما به اینجا می آیند. آنها دو هدف دارند. می خواهند ببینید نقاط آسیب پذیر اسکله کجاست و همچنین در چه مکان هایی می توان چیزی شبیه اردوگاه درست کرد.»

رویای پناهجویان گرفتار در زیبروژ، رفتن به لندن است؛ شهری که تنها ۲۳۳ کیلومتر با آن فاصله دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بحران سیاسی در بلژیک؛ خروج ملی گرایان فلاندر از دولت ائتلافی

طنز و شوخی با ترور نافرجام ترامپ؛ آیا آزادی بیان در آلمان استانداردی دوگانه دارد؟

نامه‌ هشدارآمیز اوربان به سران اروپا: ترامپ پیش از برگزاری مراسم تحلیف تکلیف اوکراین را روشن می‌کند