Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بحران سیاسی در بلژیک؛ خروج ملی گرایان فلاندر از دولت ائتلافی

بحران سیاسی در بلژیک؛ خروج ملی گرایان فلاندر از دولت ائتلافی
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پادشاه بلژیک پس از دیدار با شارل میشل استعفای وزرای کشور، دارایی، دفاع و مهاجرت را پذیرفت. دولت شارل میشل از این پس دولت اقلیت (بدون اکثریت پارلمانی) خواهد بود.

آگهی

شارل میشل، نخست وزیر بلژیک به دنبال خروج ملی گرایان فلاندر از ائتلاف حاکم اعلام کرد که دولت وی به کار خود ادامه خواهد داد.

وزرای ملی گرای فلاندر از حزب «اتحاد جدید فلاندر» (N-VA) به دلیل اختلاف بر سر پیمان مهاجرتی سازمان ملل متحد از دولت ائتلافی استعفاء دادند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

پادشاه بلژیک پس از دیدار با شارل میشل استعفای وزرای کشور، دارایی، دفاع و مهاجرت را پذیرفت. به این ترتیب دولت شارل میشل از این پس دولت اقلیت (بدون اکثریت پارلمانی) خواهد بود.

یان یامبون، وزیر کشور از حزب «اتحاد جدید فلاندر» روز یکشنبه استعفای خود و وزرای هم حزبی اش را تائید کرده بود. کناره گیری ملی گرایان فلاندر از دولت بلژیک در اعتراض به برنامه سفر شارل میشل به مراکش برای تائید پیمان مهاجرتی سازمان ملل صورت می گیرد.

دولت بلژیک در حالی اکثریت پارلمانی خود را از دست می دهد که تنها پنج ماه تا برگزاری انتخابات پارلمانی جدید باقی مانده است.

کابینه بلژیک شنبه شب برای حل اختلافات درونی تشکیل جلسه داده بود اما اعضای ائتلاف حاکم در نهایت موفق به حفظ ائتلاف نشدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مخالفت رئیس پارلمان منطقه والونی بلژیک با توافقنامه تجارت آزاد میان اروپا و کانادا

مصائب پناهجویان ایرانی در بندر زیبروژ بلژیک

حزب کارگر با وعده ایجاد تغییرات عمده در بریتانیا روی کار آمد؛ استارمر در نطق پیروزی چه گفت؟