پناهجویان ایرانی گرفتار در زیبروژ و سختگیری مقام های محلی

پناهجویان ایرانی گرفتار در زیبروژ و سختگیری مقام های محلی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در چند ماه اخیر تعداد پناهجویان در مناطق شمال غربی بلژیک، بخصوص بندر زیبروژ رشد چشمگیری داشته است. این افراد که اکثر آنها ایرانی هستند برای در امان

آگهی

در چند ماه اخیر تعداد پناهجویان در مناطق شمال غربی بلژیک، بخصوص بندر زیبروژ رشد چشمگیری داشته است. این افراد که اکثر آنها ایرانی هستند برای در امان ماندن از سرما به کلیسای منطقه پناه می برند.

یکی از پناهجویان ایرانی به خبرنگار یورونیوز گفت که اعضای خانواده اش در بریتانیا هستند و می خواهد به جمع آنها بپیوندند.

فرنارد مارشال، کشیشی است که درهای کلیسای را بر روی پناهجویان گشوده و بر خلاف دستور مقام های محلی به آنها غذا می دهد. کارل دوکالو، فرماندار منطقه «فلاندر غربی» از شهروندان خواسته که به پناهجویان غذا ندهند.

کشیش مارشال درباره غذا ندادن به پناهجویان اظهار داشت: «در مناطق مرزی تعداد زیادی مرغ دریایی وجود دارد و دادن غذا به آنها ممنوع است. اما اینها انسان هستند و شرایطشان فرق می کند و باید به آنها غذا بدهیم. غذا ندادن به آنها بی مسئولیتی است و موجب می شود که آنها برای تهیه غذا دزدی کنند.»

در سال جدید میلادی بیش از نهصد مهاجر غیرقانونی در شمال غربی بلژیک بازداشت شدند. این امر نگرانی مقام های محلی را افزایش داده است.

رینات لاندویت، شهردار بروژ، بیان کرد: «به نظر ما، این نخستین گروهی هستند که به بلژیک آمدند و هدفشان سنجیدن شرایط است. ما به آنها می گوییم که بلژیک فرانسه نیست.»

آرزوی کنونی پناهجویان گرفتار در زیبروژ، سوار کشتی شدن و رفتن به بریتانیاست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افشای مفاد پیش‌نویس کمیسیون اروپا؛ از جرم انگاری تبلیغ مهاجرت تا دو برابر شدن مجازات زندان قاچاقیان

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا مجوز ممنوعیت استفاده کارمندان زن از حجاب را در بخش دولتی صادر کرد

تبلیغات علیه رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در بیلبوردهای مجارستان: «بیایید به ساز این‌ها نرقصیم»