واکنش شهردار رتردام به حملات شب سال نو در کلن

واکنش شهردار رتردام به حملات شب سال نو در کلن
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

انتشار خبر حمله به زنان در شب سال نوی مسیحی در شهر کلن آلمان که عامل بیشتر آنها پناهجویان عرب عنوان شده، به وخامت اوضاع افزوده است. واکنش احمد

آگهی

انتشار خبر حمله به زنان در شب سال نوی مسیحی در شهر کلن آلمان که عامل بیشتر آنها پناهجویان عرب عنوان شده، به وخامت اوضاع افزوده است.

واکنش احمد ابوطالب، شهردار شهر رتردام هلند را که خود دارای تابعیت مضاعف مراکشی-هلندی است جویا شده ایم:

احمد ابوطالب: میخواهم بر اهمیت حکومت قانون تاکید کنم. بنظر من هویت عاملان حمله آنقدرها مهم نیست یا حداقل به اهمیت حکومت قانون نیست. مهم نیست چه کسی عامل این حملات بوده است. پلیس باید آنها را بازداشت کند عدالت در موردشان اجرا شود.

یورونیوز: پلیس آلمان تایید کرده است که در میان آنها گروههای پناهجویان بوده اند. پاسخ شما به کسانی که می گویند نباید پناهجویان را به اروپا راه داد چیست؟

احمد ابوطالب: آلمان یک میلیون پناهجو را در خاک خود پذیرفته در حالیکه تنها ۱۸ تن از آنها در این حملات بازداشت شده اند. در واقع آنها تحت بازداشت قرار گرفته اند. گام مهم بعدی رای دادگاه است. اینها باید محاکمه شوند. اگر پس از محاکمه گناهکار تشخیص داده شدند، باید نتیجه گیری کرد که آنچه حالا می گوییم صحت داشته است. در واقع، افکار عمومی در آلمان و اروپا از موضع پناهجویان دفاع نمی کند…. این واقعه ای تاسف بار است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکست طرفداران روسیه در انتخابات کرواسی؛ محافظه‌کاران پیروز نیاز به ائتلاف با راست افراطی دارند

آغاز انتخابات پارلمانی در کرواسی؛ رئیس جمهور منتقد اروپا در سودای نخست‌وزیری است

جنجال فرهنگی در لهستان؛ مشق شب دانش‌آموزان حذف می‌شود